Standings Through Oct. 20

 Class AAConf.Overall
 Bozeman 9-0 9-0
 Billings West 8-1 8-1
 Helena 7-2 7-2
 Kalispell Flathead 7-2 7-2
 Billings Senior 6-3 6-3
 Missoula Sentinel 4-5 4-5
 Great Falls 4-5 4-5
 Kalispell Glacier 4-5 4-5
 Butte 4-5 4-5
 Helena Capital 4-5 4-5
 Great Falls CMR 2-7 2-7
 Missoula Big Sky 2-7 2-7
 Missoula Hellgate 2-7 2-7
 Billings Skyview  0-9 0-9

 

 Eastern AConf.Overall
 Billings Central 9-0 9-0
 Laurel 7-2 7-2
 Lewistown 7-2 7-2
 Belgrade 6-3 6-3
 Miles City 6-3
 6-3
 Sidney 4-5 4-5
 Glendive 2-7 2-7
 Havre 2-7 2-7
 Livingston 2-7 2-7
 Hardin 0-9 0-9

 

 Northwestern AConf.Overall
 Columbia Falls 5-0 7-1
 Libby 4-1 5-4
 Whitefish  3-2 5-4
 Browning 2-3 3-6
 Ronan 1-4 1-7
 Polson 0-5 0-9

 

 Southwestern AConf.Overall
 Hamilton  5-0 9-0
 Dillon 4-1 6-2
 Frenchtown 3-2 7-2
 Corvallis 2-3
 5-4
 Butte Central 1-4 3-5
 Stevensville 0-5 2-7

 

 Northern BConf.Overall
 Fairfield  6-0 8-0
 Malta  5-1
 5-3
 Glasgow 4-2 5-3
 Cut Bank 3-3 4-4
 Conrad 1-4 1-6
 Wolf Point 1-5 1-7
 Harlem 0-5 0-6

 

 Eastern BConf.Overall
 Roundup 5-0 8-0
 Colstrip  4-1 8-1
 Huntley Project  3-2
 5-3
 Red Lodge  2-3 2-6
 Shepherd  1-4 2-7
 Baker  0-5 1-7

 

 Southern BConf.Overall
 Big Timber  6-0 7-1
 Manhattan 5-1 5-3
 Townsend 4-2 5-3
 Three Forks  2-4 4-4
 Columbus 2-4 4-4
 Jefferson 1-5 2-6
 Whitehall 1-5 2-7

 

 Western BConf.Overall
 Missoula Loyola 6-0 8-0
 Bigfork 5-1 7-1
 Eureka 4-2 6-2
 Florence 3-3 6-3
 Deer Lodge 2-4 2-6
 Anaconda 1-5 1-7
 Thompson Falls 0-6 0-9

 

 8-Man EastConf.Overall
 Fairview 9-0 9-0
 Culbertson 8-1 8-1
 Circle 7-2 7-2
 Scobey 6-3 6-3
 Broadus 5-4 5-4
 Plentywood 3-6 3-6
 Forsyth 3-6 3-6
 Lame Deer 1-8 1-8
 Lodge Grass 1-8 1-8
 St. Labre 1-8 1-8

 

8-Man North: A Sub-Division

 Conf.Overall
 Great Falls Central 5-0 7-1
 Choteau 4-1 6-2
 Chester-Joplin-Inverness 3-2 5-4
 Belt 2-3 3-6
 Box Elder 1-4 1-5
 Hays-Lodgepole 0-5 1-5

B Sub-Division

 Shelby 6-0 7-0
 Centerville 5-1 7-1
 Chinook 4-2 5-4
 Fort Benton 3-3 4-4
 Simms 2-4 3-4
 Cascade 1-5 1-8
 Rocky Boy 0-6 0-6
   
 8-Man South Conf.Overall
 Joliet 7-0 8-0
 Hobson-Moore-Judith Gap 6-1 7-1
 Ennis 5-2 5-3
 Twin Bridges 4-3 4-4
 Park City 3-4 3-4
 Absarokee 2-5 2-6
 Lone Peak 1-6 2-6
 Harlowton 0-7 1-7
   
 8-Man West Conf.Overall
 Drummond-Philipsburg 9-0 9-0
 Arlee 7-2 7-2
 Alberton-Superior 6-3 6-3
 Charlo 6-3 6-3
 Darby 5-4 5-4
 St. Ignatius 4-5 4-5
 Seeley-Swan 4-5 4-5
 Victor 2-7 2-7
 Plains 2-7 2-7 
 Troy 0-9 0-9
   
 6-Man EastConf.Overall
 Wibaux 7-0 8-0
 Richey-Lambert 6-1 7-2
 Jordan  5-2 7-2
 Westby-Grenora   4-3 6-4
 Bainville 3-4 5-4
 Savage 2-5 4-5
 Ekalaka 1-6 2-6
 Froid-Lake 0-7 1-7
   
 6-Man SouthConf.Overall
 Grass Range-Winnett  9-0 10-0
 Roy-Winifred  8-1  8-1
 Bridger 7-2 8-2
 Shields Valley  6-3 6-4
 Reed Point-Rapelje 4-4 4-4
 Fromberg 4-5 4-5
 Plenty Coups 3-6 3-6
 Broadview-Lavina 2-6 2-6
 Northern Cheyenne 1-8 1-8
 Custer-Hysham  0-9 0-9
   
 6-Man NorthConf.Overall
 Geraldine-Highwood 7-0 8-1
 Big Sandy 6-1 6-2
 Sunburst 5-2 6-3
 Denton-Geyser-Stanford 4-3 5-4
 Power-Dutton-Brady 3-4 5-4
 Valier 2-5 3-6
 North Star 1-6 1-6
 Heart Butte 0-7 0-9
   
 6-Man WestConf.Overall
 Hot Springs 7-1 9-1
 West Yellowstone 7-1 7-1
 White Sulphur Springs 7-1 7-2
 Noxon 5-3 5-3
 Valley Christian 4-4 4-5
 Gardiner 3-5 3-6
 Sheridan 2-6 3-6
 Lincoln 1-7 1-7
 Lima  0-8 0-8
Load comments