Standings Through Oct. 18

 Class AAConf.Overall
 Bozeman 9-0 9-0
 Billings West 8-1 8-1
 Billings Senior 6-2 6-2
 Helena  6-2 6-2
 Kalispell Flathead 6-2 6-2
 Missoula Sentinel 4-4 4-4
 Great Falls 4-5 4-5
 Kalispell Glacier 4-5 4-5
 Butte 3-5 3-5
 Helena Capital 3-5 3-5
 Great Falls CMR 2-7 2-7
 Missoula Big Sky 2-7 2-7
 Missoula Hellgate 2-6 2-6
 Billings Skyview  0-8 0-8

 

 Eastern AConf.Overall
 Billings Central 9-0 9-0
 Laurel 7-2 7-2
 Lewistown 6-2 6-2
 Belgrade 5-3 5-3
 Miles City 5-3
 5-3
 Sidney 3-5 3-5
 Glendive 2-6 2-6
 Havre 2-6 2-6
 Livingston 2-6 2-6
 Hardin 0-8 0-8

 

 Northwestern AConf.Overall
 Columbia Falls 4-0 6-1
 Whitefish 3-1 5-3
 Libby  3-1 4-4
 Browning 1-3 2-5
 Ronan 1-3 1-6
 Polson 0-4 0-8

 

 Southwestern AConf.Overall
 Hamilton  4-0 8-0
 Dillon 4-0 6-1
 Frenchtown 3-2 7-2
 Corvallis 1-3
 4-4
 Butte Central 1-3 3-4
 Stevensville 0-5 2-7

 

 Northern BConf.Overall
 Fairfield  6-0 8-0
 Glasgow  4-1 5-2
 Malta 4-1 4-3
 Cut Bank 3-3 4-4
 Conrad 1-4 1-6
 Wolf Point 1-5 1-7
 Harlem 0-5 0-6

 

 Eastern BConf.Overall
 Roundup 4-0 7-0
 Colstrip  3-1 7-1
 Huntley Project  3-1
 5-2
 Red Lodge  1-3 1-6
 Shepherd  1-3 2-6
 Baker  0-4 1-6

 

 Southern BConf.Overall
 Big Timber  6-0 7-1
 Manhattan 4-1 4-3
 Townsend 3-2 4-3
 Three Forks  2-4 4-4
 Columbus 2-4 4-4
 Jefferson 1-4 2-5
 Whitehall 1-4 2-6

 

 Western BConf.Overall
 Missoula Loyola 5-0 7-0
 Bigfork 4-1 6-1
 Eureka 4-2 6-2
 Florence 3-2 6-2
 Deer Lodge 2-3 2-5
 Anaconda 0-5 0-7
 Thompson Falls 0-5 0-8

 

 8-Man EastConf.Overall
 Fairview 8-0 8-0
 Culbertson 8-1 8-1
 Circle 7-2 7-2
 Scobey 5-3 5-3
 Broadus 5-4 5-4
 Plentywood 4-5 4-5
 Forsyth 3-6 3-6
 Lodge Grass 1-7 1-7
 Lame Deer 1-8 1-8
 St. Labre 1-8 1-8

 

8-Man North: A Sub-Division

 Conf.Overall
 Great Falls Central 5-0 7-1
 Choteau 4-1 6-2
 Chester-Joplin-Inverness 3-2 5-3
 Belt 2-3 3-6
 Box Elder 1-4 1-5
 Hays-Lodgepole 0-5 1-5

B Sub-Division

 Shelby 6-0 7-0
 Centerville 5-1 7-1
 Chinook 4-2 4-4
 Fort Benton 3-3 4-4
 Simms 2-4 3-4
 Cascade 1-5 1-8
 Rocky Boy 0-6 0-6
   
 8-Man South Conf.Overall
 Joliet 7-0 8-0
 Hobson-Moore-Judith Gap 6-1 7-1
 Ennis 5-2 5-3
 Twin Bridges 4-3 4-4
 Park City 3-4 3-4
 Absarokee 2-5 2-6
 Lone Peak 1-6 2-6
 Harlowton 0-7 1-7
   
 8-Man West Conf.Overall
 Drummond-Philipsburg 8-0 8-0
 Alberton-Superior 6-2 6-2
 Arlee 6-2 6-2
 Charlo 6-2 6-2
 Darby 4-4 4-4
 St. Ignatius 4-4 4-4
 Seeley-Swan 3-5 3-5
 Victor 2-6 2-6
 Plains 2-7 2-7 
 Troy 0-9 0-9
   
 6-Man EastConf.Overall
 Wibaux 6-0 7-0
 Richey-Lambert 5-1 6-2
 Jordan  5-2 6-2
 Westby-Grenora   4-2 6-3
 Bainville 3-4 5-4
 Savage 2-4 4-4
 Ekalaka 1-5 2-5
 Froid-Lake 0-7 1-7
   
 6-Man SouthConf.Overall
 Grass Range-Winnett  8-0 9-0
 Roy-Winifred  8-08-0
 Bridger 6-2 7-2
 Shields Valley  6-2 6-3
 Reed Point-Rapelje 4-4 4-4
 Fromberg 3-5 3-5
 Plenty Coups 2-5 2-5
 Broadview-Lavina 2-6 2-6
 Northern Cheyenne 0-7 0-7
 Custer-Hysham  0-8 0-8
   
 6-Man NorthConf.Overall
 Geraldine-Highwood 7-0 8-1
 Big Sandy 6-1 6-2
 Denton-Geyser-Stanford 4-2 5-3
 Sunburst 4-2 5-3
 Power-Dutton-Brady 3-4 5-4
 Valier 2-5 3-6
 North Star 1-6 1-6
 Heart Butte 0-7 0-9
   
 6-Man WestConf.Overall
 West Yellowstone 7-1 7-1
 White Sulphur Springs  7-1 7-2
 Hot Springs 6-1 8-1
 Valley Christian 4-3 4-4
 Noxon 4-3 4-3
 Gardiner 2-5 2-6
 Sheridan 2-6 3-6
 Lincoln 1-6 1-6
 Lima  0-7 0-7
Load comments