Track and field

Laurel No. 2 meet

at LHS Sports Complex

GIRLS

100: 1, Strommen, RaiLeigh, Columbus, 13.36. 2, Boshart, Alyssa, Big Timber, 13.48. 3, Noble, Taylor, Laurel, 13.69. 4, LeBrun, Amber, Columbus, 13.83. 5, Campbell, Krista, Bridger, 13.87. 6, Donley, Shay, Forsyth, 13.95.

200: 1, Strommen, RaiLeigh, Columbus, 28.04. 2, LeBrun, Amber, Columbus, 28.42. 3, Boshart, Alyssa, Big Timber, 29.36. 4, Wood, Jolie, Big Timber, 29.37. 5, Campbell, Krista, Bridger, 29.64. 6, Karlin, Taylor, Laurel, 30.06.

400: 1, Wood, Jolie, Big Timber, 1:03.44. 2, Obert, Hannah, Columbus, 1:03.79. 3, Strommen, RaiLeigh, Columbus, 1:04.42. 4, Nelson, Braylynn, Columbus, 1:08.11. 5, Spotted Elk, Daejae, St. Labre, 1:09.58. 6, Wood, Ashlyn, Big Timber, 1:09.6.

800: 1, Jacobsen, Katie, Red Lodge, 2:33.11. 2, Taylor, Lauren, Laurel, 2:40.37. 3, Wisecup, Lizzie, Laurel, 2:43.18. 4, Parsons, Kayla, Laurel, 2:47.19. 5, Rager, Madison, Lone Peak, 2:47.93. 6, Ewing, Teegan, St. Labre, 2:49.73.

1,600: 1, Jacobsen, Katie, Red Lodge, 5:46.43. 2, Two Moons, Destynee, St. Labre, 5:59.80. 3, Rager, Madison, Lone Peak, 6:05.85. 4, Kombol, Kayla, Melstone, 6:06.67. 5, Mourich, Andria, Laurel, 6:12.03. 6, Ewing, Teegan, St. Labre, 6:19.13.

3,200: 1, Timm, Grace, Laurel, 12:32.5. 2, Wacker, Draya, Melstone, 13:04.21. 3, Hudec, Kendel, Big Timber, 14:27.94. 4, Rasmussen, Rachel, Broadus, 14:27.95. 5, Melcher, Becky, Forsyth, 14:39.3. 6, Atkinson, Britnee, Laurel, 14:53.2.

100 hurdles: 1, Poore, Riki, Red Lodge, 17.76. 2, McNeil, Macie, Laurel, 18.01. 3, Evenson, Emma, Red Lodge, 18.22. 4, Goldy, Alexis, Park City, 18.95. 5, Montgomery, Jade, Forsyth, 19.04. 6, Maciag, Chloe, Forsyth, 19.76.

300 hurdles: 1, Poore, Riki, Red Lodge, 53.35. 2, Maack, Morgan, Laurel, 54.13. 3, Goldy, Alexis, Park City, 56.23. 4, Wagner, Grace, Laurel, 57.68. 5, Maciag, Chloe, Forsyth, 1:01.90. 6, Smith, Megan, Columbus, 1:04.26.

400 relay: 1, Columbus 53.21. 2, Laurel 54.63. 3, Forsyth 55.75. 4, Bridger 55.77. 5, Big Timber 57.08. 6, St. Labre 57.13.

1,600 relay: 1, Columbus 4:25.25. 2, Big Timber 4:30.77. 3, Laurel 4:35.39. 4, Red Lodge 4:43.2. 5, St. Labre 4:57.13. 6, Melstone 5:08.80.

High jump: 1, Rouane, Brenna, Columbus, 4-8. 2, Schiffer, Cassy, Forsyth, 4-6. 2, Harris, Keeli, Laurel, 4-6. 4, Algaard, Layne, Laurel, 4-4. 5, Niebur, Lauren, Big Timber, J4-4. 6, Rainey, Brianna, Forsyth, 4-2.

Pole vault: 1, Jacobsen, Katie, Red Lodge, 8-0. 2, Evenson, Emma, Red Lodge, 7-6. 3, Craig, Torri, Laurel, 7-0. 4, Harris, Keeli, Laurel, J7-0. 5, Rawhouser, Emma, Laurel, 6-6. 6, Getz, Brianna, Columbus, J6-6.

Long jump: 1, Gibbs, Kolby, Laurel, 15-0. 2, Ott, Jocelyn, Reed Point-Rapelje, 14-11.5. 3, Willis, Gracey, Laurel, 14-8.5. 4, Rouane, Brenna, Columbus, 14-1.75. 5, Coulter, Kiarah, Broadus, 14-1.5. 6, Boshart, Alyssa, Big Timber, 14-1.25.

Triple jump: 1, Lorash, Liz, Columbus, 32-8. 2, Willis, Gracey, Laurel, 32-7. 3, Gibbs, Kolby, Laurel, 32-1.5. 4, Cookman, Jordan, Forsyth, 31-2.5. 5, Ott, Jocelyn, Reed Point-Rapelje, J31-2.5. 6, Coulter, Kiarah, Broadus, 30-9.

Shot put: 1, Harper, Teigan, Laurel, 33-8.75. 2, Greer, Nikol, Laurel, 33-5.75. 3, Adkins, Jessica, Bridger, 31-8.5. 4, Botha, Brooke, Lone Peak, 31-7.5. 5, Coulter, Kiarah, Broadus, 30-8. 6, Hood, Kali, Columbus, 30-3.75.

Discus: 1, Greer, Nikol, Laurel, 94-8. 2, Graves, Bailey, Laurel, 90-5. 3, Botha, Brooke, Lone Peak, 88-11. 4, Adkins, Jessica, Bridger, 84-3. 5, Knobloch, Casey, St. Labre, 84-2. 6, LeFevre, Jessica, Laurel, 83-2.

Javelin: 1, Cookman, Jordan, Forsyth, 111-3. 2, Adkins, Jessica, Bridger, 108-6. 3, LeFevre, Jessica, Laurel, 104-0. 4, Warren, Marti, Columbus, 97-9. 5, Botha, Brooke, Lone Peak, 97-6. 6, Harris, Keeli, Laurel, 91-1.

BOYS

100: 1, Grebe, Brody, Melstone, 11.67. 2, Campbell, Tommy, Columbus, 11.69. 3, Dantic, Beau, Laurel, 11.69. 4, Russell, Zach, Red Lodge, 12.05. 5, Zimdars, Garrett, Park City, 12.14. 6, Pospisil, Kalen, Bridger, 12.21.

200: 1, Grebe, Brody, Melstone, 24.18. 2, Branstetter, Preston, Laurel, 24.32. 3, Campbell, Tommy, Columbus, 24.53. 4, Pretty Weasel, Evan, St. Labre, 24.59. 5, Downing, Corbin, Park City, 25.07. 6, Lyon, Jayden, Laurel, 25.12.

400: 1, Devaney, Taggert, Laurel, 52.76. 2, Grebe, Brody, Melstone, 54.41. 3, Zimdars, Garrett, Park City, 54.93. 4, Redgrave, Nick, St. Labre, 55.0. 5, Martinez, Colby, Columbus, 55.16. 6, Kallevig, Jake, Bridger, 55.4.

800: 1, Taylor, Levi, Laurel, 1:59.53. 2, Herzog, Luke, Broadus, 2:11.84. 3, Redgrave, Nick, St. Labre, 2:12.63. 4, Whitford, Tre, Laurel, 2:12.76. 5, Heimer, Austin, Red Lodge, 2:14.34. 6, Kombol, Tyler, Melstone, 2:14.78.

1,600: 1, Steinfeldt, Lawson, Reed Point-Rapelje, 4:57.29. 2, Kombol, Tyler, Melstone, 5:00.02. 3, Ostler, Wyatt, Laurel, 5:01.34. 4, Sisolak, Joshua, St. Labre, 5:12.73. 5, Manders, Isaac, Laurel, 5:15.72. 6, VanBallegooyen, Anthony, Laurel, 5:16.49.

3,200: 1, Wilson, Haden, Laurel, 10:47.05. 2, Steinfeldt, Lawson, Reed Point-Rapelje, 11:01.43. 3, Earles, Draven, Laurel, 11:29.45. 4, Trostle, Colton, Laurel, 11:45.54. 5, Flatmouth, Inious, St. Labre, 11:57.13. 6, Dolan, Taylen, Reed Point-Rapelje, 12:20.86.

110 hurdles: 1, Abell, Chris, Laurel, 15.25. 2, McNeil, Connor, Park City, 15.52. 3, Renner, Emmet, Laurel, 18.69. 4, Boatman, Jeremy, Reed Point-Rapelje, 19.44. 5, Wetmore, James, Park City, 21.39. 6, Flemmon, Daylen, Laurel, 22.68.

300 hurdles: 1, McNeil, Connor, Park City, 42.21. 2, Tomlin, Braden, Red Lodge, 44.26. 3, Stosich, Braedon, Big Timber, 45.75. 4, Downing, Corbin, Park City, 49.92. 5, Popp, Seth, Park City, 52.63. 6, Parker, Trevor, Red Lodge, 1:04.01.

400 relay: 1, Laurel 45.77. 2, Columbus 46.89. 3, Park City 48.45. 4, Terry 48.48. 5, Big Timber 48.91. 6, Bridger 50.26.

1,600 relay: 1, Laurel 3:37.66. 2, St. Labre 3:43.8. 3, Big Timber 3:52.29. 4, Broadus 4:00.06. 5, Park City 4:05.8. 6, Bridger 4:17.94.

High jump: 1, Sutton, Dylan, Columbus, 6-0. 2, Popp, Seth, Park City, J6-0. 3, Tronrud, Virgil, Big Timber, 5-4. 4, McLaughlin, Kolter, Laurel, J5-4. 5, Klaassen, Brandon, Bridger, J5-4. 6, Pospisil, Baylor, Bridger, 5-2.

Pole vault: 1, Tomlin, Braden, Red Lodge, 10-6. 2, Schnug, Brandon, Forsyth, 9-0. 2, Kreuzer, Davis, Red Lodge, 9-0. 4, Kyhl, Easton, Laurel, J9-0. 5, Meier, Garrett, Columbus, 8-0. 6, Vasquez, Alex, Terry, J8-0.

Long jump: 1, Renner, Ethan, Laurel, 20-8.5. 2, Russell, Zach, Red Lodge, 20-6. 3, Poser, Alex, Laurel, 18-4.25. 4, Laverell, Dawson, Big Timber, 18-4. 5, Zimdars, Garrett, Park City, 18-1. 6, Keating, Chase, Reed Point-Rapelje, 18-0.

Triple jump: 1, Russell, Zach, Red Lodge, 42-6. 2, Sutton, Dylan, Columbus, 40-5. 3, Keating, Chase, Reed Point-Rapelje, 39-10. 4, Daniels, Kaiden, Columbus, 39-9.25. 5, McMillen, Garrett, Park City, 38-8. 6, Renner, Emmet, Laurel, 38-2.25.

Shot put: 1, Kraft, Ely, Laurel, 46-6.5. 2, Grebe, Brody, Melstone, 44-10. 3, McLaughlin, Kolter, Laurel, 40-2.5. 3, Hillis, Kane, Laurel, 40-2.5. 5, Osborne, Shel, Laurel, 37-6.5. 6, Potter, Ryker, Lone Peak, 35-7.5.

Discus: 1, Kraft, Ely, Laurel, 148-3. 2, Boatman, Jeremy, Reed Point-Rapelje, 115-10. 3, Vanattan, Paden, Forsyth, 111-10. 4, Grebe, Brody, Melstone, 111-6. 5, Dennis, Austin, Park City, 108-9. 6, Potter, Ryker, Lone Peak, 102-2.

Javelin: 1, McNeil, Connor, Park City, 158-1. 2, McMillen, Garrett, Park City, 132-11. 3, McNeil, Jace, Laurel, 125-9. 4, Bal, Dylan, Park City, 121-7. 5, Kessler, Ben, Park City, 121-3. 6, Poser, Alex, Laurel, 117-1.

Load comments