Class B-C Coaches Poll 

Class B Teams: 1. Colstrip, 2. Glasgow, 3. Huntley Project, 4. Columbus/Absarokee, 5. Poplar, 6. Townsend, 7. Eureka, 8. Cut Bank, 9. Whitehall, 10. Mission/Charlo 

Class C Teams: 1. Circle, 2. Valier, 3. Arlee 

103: Krayle Stormer, Circle; Weston Timberman, Columbus/Absarokee; Miguel Ramos, Fairfield; Leo Anderson, Townsend; Langdon Smith, Shepherd; Brad Connolly, Anaconda

113: Tanner Cook, Columbus/Absarokee; Tugg Taylor, Circle; Trae Thilmony, Thompson Falls; Roper Mycke, Conrad; Jase Frederick, Poplar; Dawson Powers, Whitehall

120: Camron Reilly, Forsyth; Riley Richtymyer, Townsend; Zach Valdez, Colstrip; Cooper Cook, Columbus/Absarokee; Roman Sparks, Thompson Falls; Cody St. Clair, Boulder

126: Colten Fast, Glasgow; Clayton Donally, Huntley Project; Matt Connelly, Valier; Kyle Durden, Eureka; Trenton Walker, Whitehall; Matt Larson, Cut Bank

132: Oden Hallock, Glasgow; Conner Johnson, Whitehall; Kolter Schipman, Malta; Nathan Schmidt, Eureka; Ty Curry, Valier; Dawson Buckalew, Colstrip

138: Jackson Currier, Colstrip; Kaden Zimmerman, Glasgow; Josiah Vanderwall, Plains/Hot Springs; Pete Henderson, Choteau; Hank Dunn, Eureka; Colt Crawford, Arlee

145: Trey Taylor, Circle; Hunter Reum, Poplar; Rylin Burns, Colstrip; Callen Mears, Malta; Isaiah Kolvasky, Clark Fork; Darin Adams, Mission/Charlo

152: Michael Weber, Forsyth; Dylan Raihl, Columbus/Absarokee; Wyatt Brusven, Shelby; Austin Vanek, Cut Bank; Isacc DuMontier, Mission/Charlo; J.T. Hauer, Chinook

160: Ty Bradley, Colstrip; Kameron Rauser, Townsend; Sam Schmidt, Huntley Project; Avery Meinzen, Florence; Kyle Evans, Cascade; Gavin Plikington, Eureka

170: JR Seewald, Cut Bank; Dylan Nieskens, Glasgow; Cody Blaede, Colstrip; Isaiah Alik, Mission/Charlo; Kameron Powell, Shepherd; Dillon Anderson, Fairfield

182: Nakota Siegel, Colstrip; Nate Gorham, Shepherd; Andres Lopez, Malta; Trey Green, Clark Fork; Dakota Irvine, Thompson Falls; Justin Denton, Townsend

205: Spencer Jones, Florence; Brett Monroe, Valier; Tyson Sutherland, Poplar; Beau Peterson, Colstrip; Lane Hinderager, Simms; Jandon Lamb, Townsend

285: Trey Yates, Colstrip; Tey Pribbernow, Poplar; Mayson Phipps, Glasgow; Reubin Swenson, Chester-Joplin-Inverness; Journey Grimsrud, Huntley Project; Carter Beer, Columbus/Absarokee 

Load comments