Box scores will be updated as we receive them at 406mtsports.com from across the state.

BOYS 

District 3B

Baker 63, Forsyth 20

Forsyth;;8;1;3;8;—;20
Baker;;25;15;15;8;—;63

FORSYTH: Joe Lackman 11; Cannon Hubbard 4; Michael Sorenson 3; Eli Johnson 2.

BAKER: Konner Flint 26; Jaxon Tronstad 7; Logan Grahm 6; Guy Lesh 5; Jory Miller 5; Nathan Schallenberger 4; Cooper O'Connor 4; Bryant O'Conner 3; E. Gundlack 2; Riley Williams 1.

District 3C

Saco-Whitewater-Hinsdale 76, Frazer 30

Frazer;;13;0;6;11;—;30
Saco-Whitewater-Hinsdale;;24;21;21;10;—;76

District 4C

Wibaux 51, Ekalaka 43

Ekalaka;;5;13;9;16;—;43
Wibaux;;16;2;19;14;—;51

EKALAKA: Jared Pardee 22; Seth Kennedy 8; Shayne Enos 6; Jaden Pardee 5; Turner Tooke 2.

WIBAUX: Colten Miske 21; Birch Obrigewitch 11; Trey Knight 7; Kreed Eskew 7; Garrett Johnson 5.

Broadus 55, Custer-Hysham 27

Custer-Hysham;;4;0;9;14;—;27
Broadus;;27;4;3;21;—;55

CUSTER-HYSHAM: Layne Duncan 6; Brayden Webb 5; Ty Kuntz 4; Caden Rhoads 4; Alex Russel 2; Trent Kuntz 2; E. Weinmeister 2; Jake Snively 2.

BROADUS: Dillon Gee 20; Johnny Richards 6; Jaxon Bilbrey 6; Wyatt Gee 5; Landen Capp 5; Marcus Mader 4; Josh Rasmussen 3; Paysen Kuhbacher 3; Cooper Zimmer 2; Eli Heacock 1.

Terry 70, Jordan 47

Jordan;;5;10;32;0;—;47
Terry;;20;19;31;0;—;70

JORDAN: Dawson Murnion 17; Jayden Saylor 10; Cash Pierson 6; Walker Colvin 4; Dalton Bliss 3; Garrett Bliss 3; Porter Kreider 2; Jason Murnion 2.

TERRY: Abe Smith 19; Giammo Ferrarese 17; Wes Braddock 12; Casper Sackman 11; Philippe Landwehr 8; Filippo Ferretti 3.

Melstone 57, Plevna 12

Plevna;;6;1;2;3;—;12
Melstone;;26;21;8;2;—;57

District 9C

Chester-Joplin-Inverness 54, Turner 45

Turner;;4;18;13;10;—;45
Chester-Joplin-Inverness;;17;4;19;14;—;54

TURNER: Shane Kimmel 16; Ryan Doyle 12; Austin Welsh 11; Trent Billmayer 3; Trever Kimmel 2; Charlie Calvert 1.

CHESTER-JOPLIN-INVERNESS: Blake Harmon 19; Kyle Harmon 18; Kealy Haaland 9; Braden Mattson 4; Bryce Kammerzell 2; Trevin Grammar 2.

GIRLS

District 3B

Lodge Grass 52, Lame Deer 50 (2OT)

Lame Deer;;3;13;11;11;7;5;—;50
Lodge Grass;;11;14;3;10;7;7;—;52

LAME DEER: Asia Twomoons 13; Paris McLean 10; Jenna Sanders 9; Madison Doney 9; Shalay Eaglefeathers 8; Asia Two 1.

LODGE GRASS: Diamond Amyotte 18; Shantell Pretty On Top 13; Jordan Jefferson 10; Jasmine Half 9; Saraya LeftHand 2.

Class C

District 2C

Culbertson 62, Richey-Lambert 34

Culbertson;;13;13;18;18;—;62
Richey-Lambert;;11;4;9;10;—;34

CULBERTSON: Megan Granbois 32; Makena Hauge 23; Destiney Thompson 4; Alicyn Ator 2; Perla Burciaga 1.

Savage 59, Bainville 40

Bainville;;10;11;3;16;—;40
Savage;;11;21;12;15;—;59

SAVAGE: Taryn Hagler 15; Teah Conradsen 12; Karley McPherson 10; Alexia Papka 9; Brooke Reuter 7; Cambry Conradsen 6.

Plentywood 52, Circle 24

Circle;;8;4;7;5;—;24
Plentywood;;15;11;10;16;—;52

CIRCLE: Ryann Moline 8; Kayli Haynie 6; Tina Hogan 4; Alexis Moline 3; Jalyn Curtiss 2; Sierra Nagle 1.

PLENTYWOOD: Emma Brensdal 17; Liv Wangerin 16; Shayla Fawcett 6; Annie Kaul 4; Paityn Curtiss 4; Ashytn Curtiss 3; Mallory Tommerup 2.

Froid-Lake 33, Westby-Grenora 25

Froid-Lake;;9;11;9;4;—;33
Westby-Grenora;;10;7;0;8;—;25

FROID-LAKE: Dasani Nesbit 9; Sydney Dethman 8; Meg Ator 6; Carolyne Christoffersen 6; Baylee Davidson 2; Mara Salvehold 2.

WESTBY-GRENORA: Brynn Folvag 8; Elizabeth Field 7; Olivia Christian 3; Kiarra Brunelle 3; Sayler Stewart 2; Emma Smart 2.

District 4C

Wibaux 37, Broadus 29

Wibaux;;6;11;11;9;—;37
Broadus;;7;8;5;9;—;29

WIBAUX: Abby Begger 12; Zayda Grove 6; Shantel Bertelsen 6; Rylee Smith 5; Elorah Amsler 3; Parker Knight 3; Annika Lunde 2.

BROADUS: Zeasan Schaffer 18; Oliveah Schaffer 6; Mia Mader 3; Aspen Krantz 2.

Melstone 68, Terry 26

Terry;;7;9;7;3;—;26
Melstone;;25;13;21;9;—;68

TERRY: Hatty Eaton 10; Meredith Sackman 7; Rachel Ehinger 3; Kiera Chaska 3; Sarah Dyer 2; Olivia Chaska 1.

MELSTONE: Koye Rindal 19; Leni Krehbiel 18; Kayla Kombol 15; Kelsey Thurston 8; Avery Eike 5; Josie Robbins 3.

Jordan 39, Custer-Hysham 25

Custer-Hysham;;6;8;8;3;—;25
Jordan;;11;8;13;7;—;39

CUSTER-HYSHAM: McKenzie Morrison 8; Brooklyn Ragland 6; Charlee Yochum 6; Tavee Duncan 3; Keira Lackner 2.

JORDAN: Lindsay Lawrence 14; Brenna Murnion 10; Abby Pierce 6; Brooke Murnion 5; Lacey Lawrence 4.

Ekalaka 57, Plevna 19

Plevna;;3;9;3;4;—;19
Ekalaka;;15;9;21;12;—;57

PLEVNA: Jaeda Paul 8; Chloe Tudor 4; Hayden Lane 3; Dacy Buerkle 2.

EKALAKA: Heidi LaBree 24; Tyra O'Connor 10; Ella Owen 8; Kendall Kittleman 7; Kendra Tooke 3; Codi Melton 3; Amaya Coleman 2.

District 6C

Harlowton-Ryegate 49, Reed Point-Rapelje 14

Reed Point-Rapelje;;2;3;2;7;—;14
Harlowton-Ryegate;;8;13;18;10;—;49

REED POINT-RAPELJE: Justice Bilharz 8; Abby Schladweiler 2; Lily Herzog 2; Riley Tinsley 2.

HARLOWTON-RYEGATE: Mesa Butler 12; Karli Lane 11; Alexis Hagl 7; Teagan Oliva 6; Gracie Anderson 6; Samantha Fenley 4; Isa Caballero 2; Breanna Dora 1.

Plenty Coups 51, Park City 42

Park City;;11;9;11;11;—;42
Plenty Coups;;10;12;11;18;—;51

PARK CITY: Isabelle Adams 13; Abby Hoffman 9; Addie Baker 7; Makayla Harper 7; Tasha Dedmore 4; Leigha Grabowska 2.

PLENTY COUPS: Keane Blacksmith 23; Serena Flatlip 10; Lois Flatlip 6; Tayzha Stewart 5; Kyra Turnsplenty 3; Anessa Guiterrez 2; Lawren DeCrane 2.

Bridger 40, Broadview-Lavina 24

Broadview-Lavina;;7;4;7;6;—;24
Bridger;;13;12;11;4;—;40

BROADVIEW-LAVINA: Hailey Fiske 14; Callie Beckett 4; Alyson Tooke 2; Liella Monsen 2; Kaytlyn Egge 1; Adeline Tuszynski 1.

BRIDGER: Emily Adkins 23; Mya Goltz 6; Kenzie Griffin 5; Dylann Pospisil 4; Cassidy Schwend 2.

Roberts 50, Absarokee 44

Absarokee;;11;9;13;11;—;44
Roberts;;4;16;16;14;—;50

ABSAROKEE: Lexi Feddes 16; Makenzie Walton 8; Izzy Gurie 7; Tandy Planichek 6; Haley Richardson 3; Maggie McDowell 2; Avery Gates 2.

ROBERTS: Emma Devries 15; Hailey Croft 10; Kenzie Pitts 8; Brighid Doll 7; Jozelyn Payovich 5; Grayce Payovich 5.

District 8C

Belt 58, Winnett-Grass Range 19

Winnett-Grass Range;;2;9;4;4;—;19
Belt;;15;17;19;7;—;58

WINNETT-GRASS RANGE: Sheri Browning 9; Erika Benes 8; Bailey Seaholm 2.

BELT: Lindsey Paulson 21; Hattie Bumgarner 11; Sabrina Wing 9; Maddison Osterman 8; Raily Gliko 4; Livvy Shelton 3; Kylee Permann 2.

Roy-Winifred 60, Centerville 15

Centerville;;2;9;0;4;—;15
Roy-Winifred;;19;22;12;7;—;60

CENTERVILLE: Mollie Kerkes 8; Kim Scott 3; Laynie Drew 2; Abi Whitney 2.

ROY-WINIFRED: Madeline Heggem 12; Jayda Southworth 10; Isabelle Heggem 10; Megan Bergum 9; Trinity Edwards 6; Cadence Tillman 6; Dakota Crabtree 4; Hannah Ewen 3.

Geraldine-Highwood 40, Hobson-Moore-Judith Gap 31

Geraldine-Highwood;;7;8;9;16;—;40
Hobson-Moore-Judith Gap;;5;11;11;4;—;31

GERALDINE-HIGHWOOD: Jonna McCullough 9; Sarah Davison 8; Trinity Tinsen 7; Emma Bye 6; Azzia Rowland 5; Lizzie Summers 3; Ellie Aron 2.

HOBSON-MOORE-JUDITH GAP: Dakota Auck 17; Leisetta Martin 5; Danielle Horan 4; Rabecca Lynn 4; Elizabeth Hickey 1.

District 9C

Hays-Lodgepole 57, Big Sandy 26

Hays-Lodgepole;;25;17;13;2;—;57
Big Sandy;;5;5;2;14;—;26
Load comments