District 3B

At Colstrip

(3 teams advance)

Wednesday

Lodge Grass 52, Lame Deer 50 (2OT), play-in game

Friday

Colstrip 66, Lodge Grass 21

Forsyth 61, Baker 28

Saturday

Baker 59, Lodge Grass 55, consolation

Colstrip 61 Forsyth 36, championship

District 2C

(5 teams advance)

Monday

Plentywood 52, Richey-Lambert 23

Circle 43, Culbertson 28

Westby-Grenora 40, Savage 22

Froid-Lake 45, Bainville 32

Wednesday

Culbertson 62, Richey-Lambert 34

Savage 59, Bainville 40

Plentywood 52, Circle 24

Froid-Lake 33, Westby-Grenora 25

Friday

Savage 38, Culbertson 35, fifth place

Westby-Grenora 36, Circle 24, third place

Plentywood 42, Froid-Lake 24, championship

District 3C

(3 teams advance)

Saco-Whitewater-Hinsdale, bye

Scobey-Opheim, bye

Tuesday

Lustre Christian 49, Nashua 46

Dodson 65, Frazier 28

Thursday

Saco-Whitewater-Hinsdale 62, Lustre Christian 26

Scobey 68, Dodson 33

Friday

Lustre Christian 60, Frazer 21

Dodson 54, Nashua 45

Saturday

Lustre Christian 51, Dodson 49, consolation

Saco-Whitewater-Hinsdale 67, Scobey 31, championship

District 4C

(4 teams advance)

at Miles City

Wednesday

Melstone 68, Terry 26

Wibaux 37, Broadus 29

Jordan 39, Custer-Hysham 25

Ekalaka 57, Plevna 19

Thursday

Broadus 61, Terry 17

Custer-Hysham 35, Plevna 21

Melstone 42, Wibaux 25

Ekalaka 53, Jordan 36

Friday

Custer-Hysham 44, Wibaux 39

Jordan 41, Broadus 31

Saturday

Jordan 43, Custer-Hysham 12, consolation

Ekalaka 45, Melstone 38, championship

District 6C

(4 teams advance)

at Red Lodge

Monday

Reed Point-Rapelje 26, Fromberg 22 (play-in)

Wednesday

Harlowton-Ryegate 49, Reed Point-Rapelje 14

Plenty Coups 51, Park City 42

Bridger 40, Broadview-Lavina 24

Roberts 50, Absarokee 44

Thursday

Park City 43, Reed Point-Rapelje 11

Broadview-Lavina 52, Absarokee 49 (2OT)

Friday

Harlowton-Ryegate 55, Plenty Coups 44

Bridger 50, Roberts 40

Saturday

Roberts 40, Park City 32

Plenty Coups 69, Broadview-Lavina 48

Roberts 59, Plenty Coups 58, consolation

Bridger 38, Harlowton-Ryegate 32, championship

District 8C

(3 teams advance)

at Lewistown

Wednesday

Belt 58, Winnett-Grass Range 19

Roy-Winifred 60, Centerville 15

Geraldine-Highwood 40, Hobson-Moore-Judith Gap 31

Thursday

Roy-Winifred 52, Geraldine-Highwood 16

Belt 52, Denton-Geyser-Stanford 28

Friday

Centerville 45, Winnett-Grass Range 31

Geraldine-Highwood 43, Centerville 27

Hobson-Moore-Judith Gap 48, Denton-Geyser-Stanford 42

Saturday

Geraldine-Highwood 37, Hobson-Moore-Judith Gap 35, consolation

Roy-Winifred 35, Belt 28, championship

District 9C

(3 teams advance)

Tuesday

Fort Benton 68, Big Sandy 5

Box Elder 92, Hays-Lodgepole 52

North Star 71, Chinook 52

Turner 71, Chester-Joplin-Inverness 31

Wednesday

Hays-Lodgepole 57, Big Sandy 26

Chinook 64, Chester-Joplin-Inverness 24

Thursday

Fort Benton 58, Box Elder 33

North Star 40, Turner 37

Friday

Box Elder 65, Chinook 42

Turner def. Hays-Lodgepole, 2-0

Saturday

Box Elder 51, Turner 33, consolation

North Star 61, Fort Benton 58 (OT), championship

District 10C

(3 teams advance)

at Simms

Thursday

Augusta 53, Dutton-Brady 20

Cascade 50, Heart Butte 39

Valier 58, Sunburst 45

Simms 40, Power 35

Friday

Heart Butte 55, Dutton-Brady 45

Power 49, Sunburst 24

Augusta 46, Cascade 25

Valier 52, Simms 47

Saturday

Cascade 42, Power 36

Simms 55, Heart Butte 49

Cascade 48, Simms 47 (OT), consolation

Augusta 63, Valier 49, championship

District 12C

(4 teams advance)

(Single elimination)

Tuesday

Lone Peak 43, Lima 33

White Sulphur Springs 44, Sherian 27

Thursday

Manhattan Christian 69, White Sulphur Springs 24

Ennis 35, Lone Peak 21

Shields Valley 69, West Yellowstone 31

Twin Bridges 45, Gardiner 36

Friday

Ennis 49, Shields Valley 41

Manhattan Christian 61, Twin Bridges 23

Saturday

Manhattan Christian 42, Ennis 32, championship

District 13C

(2 teams advance)

Tuesday

Victor 44, Valley Christian 38

Drummond 52, Darby 30

Philipsburg 55, Lincoln 7

Thursday

Seeley-Swan 85, Victor 15

Philipsburg 54, Drummond 43

Saturday

Drummond 60, Victor 9, consolation

Seeley-Swan 61, Philipsburg 45, championship

District 14C

(2 teams advance)

Tuesday

Plains 44, St. Regis 43

Noxon 44, Hot Springs 27

Thursday

Charlo 53, Plains 25

Alberton-Superior 36, Noxon 28

Friday

St. Regis 38, Noxon 35

Plains 51, Hot Springs 23

Saturday

St. Regis 48, Plains 37, consolation

Charlo 60, Alberton-Superior 30, championship

Load comments