Boxscores will be updated as we receive them tonight.

BOYS

Class AA

Billings Skyview 65, Great Falls 52

Billings Skyview;;16;21;12;16;—;65
Great Falls;;8;12;19;13;—;52

BILLINGS SKYVIEW: Payton Sanders 17; Julius Mims 13; Ky Kouba 11; Cole Allison 8; Peyton Carle 6; Cameron Ketchum 6; Abe Seybert 2; Max Davis 2.

GREAT FALLS: Drew Wyman 24; Levi Torgerson 13; Gabe Longin 6; Mason Osweiler 4; Tazel Rollins 3; Teage Fought 2.

Billings Senior 53, Great Falls CMR 45

Billings Senior;;8;16;12;17;—;53
Great Falls CMR;;13;5;16;11;—;45

BILLINGS SENIOR: Junior Bergen 23; Jacksen Burckley 12; Reece Connolly 9; Chazz Haws 5; Nick Eliason 4.

GREAT FALLS CMR: Rogan Barnwell 15; Raef Newbrough 10; Keegan Barnes 9; Harrison Goss 7; Daniel Botti-Anderson 2; Bryce Nelson 2.

Missoula Hellgate 81, Butte 46

Missoula Hellgate;;28;14;25;14;—;81
Butte;;3;14;19;10;—;46

MISSOULA HELLGATE: Abe Johnson 18; Rollie Worster 18; Cam LaRance 16; Beckett Arthur 12; Josh Wade 5; Wes Salonen 4; Ian Finch 2; Aidan Gilham 2; Brandon Coladonato 2; Brogan Callaghan 2.

BUTTE: Kenley Leany 17; Tommy Mellot 8; Andrew Booth 6; Blake Drakos 6; Cael Stenson 3; Mikey O'Dell 2; Dillon Ferry 2; Jake Olsen 2.

Class A

Hamilton 58, Columbia Falls 49

Hamilton;;7;24;13;14;—;58
Columbia Falls;;14;10;11;14;—;49

HAMILTON: Trey Searle 21; Carson Rostad 20; Tyler Burrows 6; Jaiden Klemundt 4; Eli Taylor 2; Tyson Rostad 2; Josh Dickemore 2; Austin Drake 1.

COLUMBIA FALLS: Danny Henjum 11; William Dyon 9; Mason Peters 5; Jack Price 2; Cade Morgan 2.

Frenchtown 50, Butte Central 44

Butte Central;;14;9;13;8;—;44
Frenchtown;;13;18;12;7;—;50

BUTTE CENTRAL: Jared Simkins 12; Matt Simkins 12; Trevor Neuman 7; Braden Harrington 6; Ryan Wahl 3; Aaron Richards 2; Gator Yelenich 2.

FRENCHTOWN: Hank Rugg 13; Brandon Finley 13; Zack Baker 10; Cade Baker 8; Mason Pyron 6.

Browning 62, Whitefish 56

Browning;;15;8;13;26;—;62
Whitefish;;10;15;16;15;—;56

BROWNING: Rylee Spoonhunter 26; Deion Mad Plume 9; Justin Burd 7; Cody Carlson 7; Luke Juneau 4; Chris Reevis 3; Jordan Calflooking 2; Riley Cromwell 2; Joseph Bull Shield 2.

WHITEFISH: Bodie Smith 3, Justin Conklin 6, Garrett Brock 3, Jayce Cripe 11, Sam Menicke 21, Talon Holmquist 12.

Libby 37, Ronan 24

Ronan;;7;4;5;8;—;24
Libby;;9;5;8;15;—;37

RONAN: Elijah Tonasket 10; Leonard Burke 5; Trey Don't Mix 2; Zarec Couture 2; Franklin Zepeda 2; Saul Blackweasel 2; Girma Detwiler 1.

LIBBY: Chandler Bower 10; Keith Johnson 8; Ryan Goodman 6; Caden Williams 5; Jay Beagle 5; Ryder Davis 5.

Havre 56, Miles City 44

Miles City;;9;7;20;8;—;44
Havre;;11;15;7;23;—;56

MILES CITY: Logan Muri 17; Haden Warren 9; Quest Savery 8; Jayden Venable 5; Ben Glasscock 3; Dalton Polesky 2.

HAVRE: Kellen Detrick 16; Jake Huston 9; Tyrel Kjerson 8; Mason Rismon 8; Clint Owens 8; Josh Warp 7.

Class B

Shelby 72, Rocky Boy 61

Shelby;;21;22;17;12;—;72
Rocky Boy;;11;25;9;16;—;61

SHELBY: Rhett Reynolds 18; Tanner Parsons 17; Logan Leck 17; Taylor Parsons 9; Tanner Watson 9; Tanner Tustian 2.

ROCKY BOY: Blake Cantrell 21; Sage Bradley 14; Sean Gibson 11; Joe Demontiney 8; JoJo Standing Rock 5; Sarinas Mithlo 2; Cedric Belcourt 2.

Lodge Grass 65, Joliet 44

Joliet;;11;11;12;10;—;44
Lodge Grass;;21;12;15;17;—;65

JOLIET: Paxton McQuillan 10; Deon Bradley 8; Zayne Songstad 6; Wyatt Anderson 6; Kelly Lind 4; Bryant Dimond 4; Caleb Bailey 4; Hayden Ward 2.

LODGE GRASS: Damon Gros Ventre 18; Ty Moccasin 10; Colton Collins 10; Jaxon McCormick 10; Malachai Little Nest 6; Anthony Brown 4; Solomon Howe 3; Bobby Pease 2; Jaris Pretty Paint 2.

Eureka 67, Anaconda 66

Anaconda;;14;20;14;18;—;66
Eureka;;15;12;20;20;—;67

ANACONDA: Kylar Gochanour 22; Mike Galle 13; Braedon Sawyer 10; Landon Hurley 10; Eli Saltenberger 8; Payton Klanecky 3.

EUREKA: AJ Pacella 14; Cory Chaney 13; Alex Lowe 12; Jake Kindel 8; Danny Dunn 6; Austin Sartori 6; Corbin Hurst 5; Joey Kindel 3.

Lame Deer 66, Red Lodge 47

Red Lodge;;12;19;12;4;—;47
Lame Deer;;16;14;21;15;—;66

LAME DEER: Emiliano McMakin 17; Journey Emerson 16; Tandon Whistling Elk 10; Mickey Selage 7; Tanyon Whistling Elk 7; Kayden Little Sun 5; Blackburn Max'al 4.

Wolf Point 58, Harlem 51

Harlem;;10;11;10;20;—;51
Wolf Point;;19;9;12;18;—;58

HARLEM: Brad Cichosz 29; RJ Ramone 8; Daniel Lawrence 7; Trent Main 3; J Longfox 2; Truth Brockie 2.

WOLF POINT: Lance St. Germaine 26; Antone Manning 12; Nick Page 10; Treyton Lilley 6; James Lien 2; Tade Wallette 2.

Poplar 51, Malta 50

Malta;;13;15;11;11;—;50
Poplar;;10;10;11;20;—;51

Baker 41, St. Labre 38

Baker;;0;0;0;0;—;41
St. Labre;;0;0;0;0;—;38

ST. LABRE: Vince Brady 11; Tegan Medicinebull 9; Nahshon Bighorn 9; Tyton Hanson 6; Treston Bighair 2; Wiley Bearcomesout 1.

Deer Lodge 55, Arlee 47

Arlee;;11;10;6;20;—;47
Deer Lodge;;12;13;10;20;—;55

Class C

Westby-Grenora 67, Savage 27

Westby-Grenora;;18;19;17;13;—;67
Savage;;5;9;6;7;—;27

WESTBY-GRENORA: Christian Melby 13; Ridge Sargent 11; Clayton Ledahl 10; Jack Solberg 8; Erik Field 7; Darian Holecek 6; Owen Nelson 5; Keegan Nelson 5; Adain Harbin 2.

Alberton-Superior 58, Drummond 39

Drummond;;2;11;7;19;—;39
Alberton-Superior;;11;15;18;14;—;58

DRUMMOND: Caleb Parke 12; Alec Hauptman 9; Ethan Parke 6; Samuel Bryant 4; Colt Parsons 3; Douglas Anderson 2; Wyatt Rigby 2.

ALBERTON-SUPERIOR: Danner Haskins 23; Aaron Waddle 10; Carson Callison 10; Orion Plaake 5; Bryan Mask 5; Issac Miller 4; Anthony Mueller 1. 

Melstone 38, Ekalaka 37

Melstone;;6;10;12;10;—;38
Ekalaka;;8;8;8;13;—;37

MELSTONE: Bryce Grebe 17; Shayden Cooke 11; Ty Kombol 4; Ty Meredith 4; Killian Winterfield 2.

EKALAKA: Mick O'Connor 19; Jaden Pardee 9; Turner Tooke 7; Seth Kennedy 2.

Scobey 49, Dodson 48

Scobey;;14;4;17;14;—;49
Dodson;;15;7;10;16;—;48

SCOBEY: Brayden Cromwell 16; Parker Cromwell 16; Caden Handran 6; Jayce Tande 6; Aidan Fishell 5.

DODSON: Shaun Ball 16; Zarek Jones 13; Corbin LoneBear 12; Dwight Werk 4; Julian Benson 3.

Saco-Whitewater-Hinsdale 64, Brockton 32

Brockton;;8;3;6;15;—;32
Saco-Whitewater-Hinsdale;;23;21;9;11;—;64

SACO-WHITEWATER-HINSDALE: Loden Idler 16; Aiden Albus 14; Jon Rey Taylor 7; Beau Simonson 6; Dustin Ostrom 6; Brady Albus 5; Jesse Lee 4; Ryder Jones 2; Trey Johnson 2.

Fort Benton 70, North Star 57

North Star;;13;10;16;18;—;57
Fort Benton;;15;16;20;19;—;70

NORTH STAR: Caden Rettig 11; Garrett Spicher 11; Gavin Spicher 11; Rhett Wolery 7; Jaden Sargent 6; Austin Hansen 3; Porter Ditmer 3; Payne Ditmer 3.

FORT BENTON: Jace Thompson 19; Max Lane 15; Devin Bird 9; Stephen Gannon 9; Billy Ullery 9; Hayden Diekhans 8.

Darby 69, Lincoln 35

Lincoln;;4;10;7;14;—;35
Darby;;24;20;8;17;—;69

DARBY: Tyler Davis 13; Cullen Duggan 11; Jordan Anderson 9; Gabe Smith 8; Preston Smith 6; William Martin 5; Christian Humphrey 5; Nelson Smith 4; Jackson Hundley 4; Tanner Davis 4.

Big Sandy 51, Hays-Lodgepole 43

Big Sandy;;14;6;13;18;—;51
Hays-Lodgepole;;14;5;10;14;—;43

BIG SANDY: Ryan Roth 23; Kade Strutz 9; Kody Strutz 9; Clint Darlington 6; Jeremiah Genereux 4.

HAYS-LODGEPOLE: D. Henry 13; L. Kirkaldie 11; W. Bringing Good 9; S. Grand Champ 8; E. Granados 2.

Winnett-Grass Range 65, Denton-Geyser-Stanford 54

Denton-Geyser-Stanford;;14;18;8;14;—;54
Winnett-Grass Range;;14;17;16;18;—;65

WINNETT-GRASS RANGE: Cy Nunn 17; Walker Doman 17; Matthew Weller 11; Jacob Jessen 8; Derrick Zimmerman 7; Brady Bantz 5.

Plentywood 78, Bainville 67

Bainville;;16;14;12;25;—;67
Plentywood;;16;16;17;29;—;78

PLENTYWOOD: Tyson Flickinger 25; Caydon Trupe 20; Chris Hagan 16; Reese Wirtz 8; Jordan Trupe 7; Kieran Hernandez 2.

Jordan 39, Wibaux 26

Jordan;;10;10;17;2;—;39
Wibaux;;7;4;5;10;—;26

JORDAN: Keenan Murnion 11; Dawson Murnion 11; Edward Murnion 8; Douglas Murnion 5; Dalton Bliss 2; Cole Murnion 2.

WIBAUX: Colten Miske 11; Grady Gorrell 6; Mason Peplinski 4; Trey Knight 3; Garrett Johnson 2.

Chinook 63, Box Elder 40

Box Elder;;8;12;11;9;—;40
Chinook;;20;13;20;10;—;63

BOX ELDER: Kadyn Doran 10; Malique Rosette 8; Tyrus LaMere 8; Zander Parisian 5; Jaden Jilot 5; Tayce St. Pierre 4.

CHINOOK: Ethan Bell 18; Oskar Pula 13; Toby Niederegger 7; Ethan MacLeod 4; Benton Elliot 2; Reese Elliot -19.

Seeley-Swan 61, Philipsburg 52

Seeley-Swan;;15;17;15;14;—;61
Philipsburg;;12;14;13;13;—;52

SEELEY-SWAN: Owen Mercado 34; Sawyer Shelmerdine 13; Chase Haines 10; Quinlan Ream 5; Walker McDonald 3; Dakota Wood 2.

PHILIPSBURG: Kade Cutler 18; Andrew Tallon 14; Bryce Parret 6; Avery Metesh 6; Preston Metesh 5; Kai O'Donnell 2.

St. Regis 71, Victor 31

St. Regis;;17;26;17;11;—;71
Victor;;9;9;7;6;—;31

ST. REGIS: John Pruitt 22; Tanner Day 11; Andrew Sanford 10; Caleb Ball 9; Ian Farris 5; Nicholas Day 4; Adam Ball 4; Colton Todd 3; Zach Flanereau 3.

Plenty Coups 73, Reed Point-Rapelje 60

Plenty Coups;;21;15;15;22;—;73
Reed Point-Rapelje;;14;19;21;6;—;60

PLENTY COUPS: Clarence Stewart 34; Brendan Falls Down 15; Zane Plainfeather 10; Melville Stops Jr. 8; Irvin Crow 4; Cyrus Caufield 2.

REED POINT-RAPELJE: Daynon Bear 17; Ty Herzog 15; Chase Keating 15; Bud Ullery 13.

Big Sandy 51, Hays-Lodgepole 43

Big Sandy;;14;6;13;18;—;51
Hays-Lodgepole;;14;5;10;14;—;43

BIG SANDY: Ryan Roth 23; Kade Strutz 9; Kody Strutz 9; Clint Darlington 6; Jeremiah Genereux 4.

HAYS-LODGEPOLE: D. Henry 13; L. Kirkaldie 11; W. Bringing Good 9; S. Grand Champ 8; E. Granados 2.

Harlowton-Ryegate 66, Broadview-Lavina 50

Harlowton-Ryegate;;16;21;15;14;—;66
Broadview-Lavina;;17;16;6;11;—;50

BROADVIEW-LAVINA: Hal Brown 17; William Hanser 15; Hank Tuszynski 7; Kade Erickson 5; Rylan Heiken 4; Gunner Fiske 2.

Roy-Winifred 63, Geraldine-Highwood 27

Roy-Winifred;;19;18;17;9;—;63
Geraldine-Highwood;;3;8;5;11;—;27

Culbertson 57, Lustre Christian 47

Lustre Christian;;9;16;10;12;—;47
Culbertson;;10;10;20;17;—;57

Cascade 60, Sunburst 33

Cascade;;11;13;22;14;—;60
Sunburst;;9;7;9;8;—;33

CASCADE: Ryan Bogden 26.

Northern Cheyenne 66, Terry 58

Terry;;11;15;12;20;—;58
Northern Cheyenne;;18;9;16;23;—;66

White Sulphur Springs 63, Fromberg 14

Fromberg;;0;0;0;0;—;14
White Sulphur Springs;;0;0;0;0;—;63

Melstone 38, Ekalaka 37

Melstone;;6;10;12;10;—;38
Ekalaka;;8;8;8;13;—;37

MELSTONE: Bryce Grebe 17; Shayden Cooke 11; Ty Kombol 4; Ty Meredith 4; Killian Winterfield 2.

EKALAKA: Mick O'Connor 19; Jaden Pardee 9; Turner Tooke 7; Seth Kennedy 2.

Power 65, Valier 58

Valier;;0;0;0;0;—;58
Power;;0;0;0;0;—;65

POWER: Jackson Widhalm 22; Ben Lehnerz 14; Brandt Streit 14; Spencer Lehnerz 12; Wyatt Ulsh 2; Tyler Danraeuther 1.

Twin Bridges 75, Lima 30

Twin Bridges;;27;17;20;11;—;75
Lima;;5;7;10;8;—;30

GIRLS

Class AA

Great Falls CMR 52, Billings Senior 48

Great Falls CMR;;13;8;11;20;—;52
Billings Senior;;14;14;9;11;—;48

GREAT FALLS CMR: Allie Olsen 18; Kiely Gunderson 14; Emily Funseth 6; Chloe Pace 6; Lauren Lindseth 5; Alex Madsen 3.

BILLINGS SENIOR: Jensen Keller 10; Lily Johnson 9; Kara Conway 8; Allie Cummings 5; Bailey King 4; Olivia LaBeau 2; Cassidy Venner 2; Brenna Linse 8.

Great Falls 27, Billings Skyview 25

Great Falls;;5;9;5;8;—;27
Billings Skyview;;8;2;8;7;—;25

GREAT FALLS: Ryen Palmer 9; Sydney Kelley 7; Morgan Sunchild 5; Jorgie Hawthorne 4; Hallie Thompson 2.

BILLINGS SKYVIEW: Brooke Berry 8; Morning Grace Spotted Bear 6; Cami Harris 4; Allie Montague 3; Maliea Owens 2; Bella Bryan 2.

Missoula Hellgate 59, Butte 47

Missoula Hellgate;;17;11;8;23;—;59
Butte;;11;16;8;12;—;47

MISSOULA HELLGATE: Keke Davis 16; Alex Covill 11; Lauren Dick 11; Addy Heaphy 9; Bailee Sayler 7; Kinsey Henthorn 4; Perry Paffhausen 2.

BUTTE: Haley Herron 15; Tasha Ericson 8; Mackenzie Tulty 6; Kodie Hoagland 5; Grace McGrath 5; Tylar Clary 2; Makenna Carpenter 2; Maddy Rhodes 2.

Class A

Dillon 47, Corvallis 26

Corvallis;;0;9;14;3;—;26
Dillon;;12;15;15;5;—;47

CORVALLIS: Madeline Gilder 7; Isabel Evans 6; Hannah Hutchinson 5; Brooke Powell 4; Jenna Jordan 2; Ashlynn Nixon 2.

DILLON: Kylee Pittman 11; Tylia DeJohn 10; Madalen Shipman 9; Lauryn Peterson 6; Josey Jones 6; Ainsely Shipman 5.

Browning 50, Whitefish 48

Browning;;12;10;20;8;—;50
Whitefish;;8;15;15;10;—;48

BROWNING: Dulci Skunkcap 15; Chalissa Kipp 13; Mecca Bull Child 7; Hailey Racine 5; Tatum Running Crane 4; Tamika Guardipee 3; Walker Running Crane 3.

WHITEFISH: Gracie Smyley 17; Jadi Walburn 15; Mikenna Ells 10; Kali Brubaker 2; Hope Brown 2; Payton Kastella -2.

Frenchtown 54, Butte Central 39

Frenchtown;;18;13;12;11;—;54
Butte Central;;5;11;8;15;—;39

FRENCHTOWN: Claire Bagnell 17; Faith Rebich 13; Kiya Shelton 11; Cassidy Bagnell 6; Lauren Demmons 3; Hope Rebich 2; Shelby Smith 2.

BUTTE CENTRAL: Delaney Hasquet 15; Sofee Thatcher 7; Brooke Badovinac 6; Emma Keeley 6; Avery Kelly 5.

Havre 75, Miles City 22

Miles City;;2;4;11;5;—;22
Havre;;24;13;31;7;—;75

MILES CITY: Harley Meged 8; Maddie Moore 4; Taylor Lee 3; L. Smith 3; Reagan Laplante 2; E. Anderson 2.

HAVRE: Kyndall Keller 20; Jessa Chvilicek 14; Kadia Miller 12; Loy Waid 9; Kylie Walker 6; Sadie Filius 5; Katie Wirtzberger 3; Sam Oliver 2; Britton Paulson 2; Yelena Miller 2.

Columbia Falls 56, Hamilton 32

Columbia Falls;;6;19;12;19;—;56
Hamilton;;13;9;8;2;—;32

COLUMBIA FALLS: Maddie Robison 13; Josie Windauer 13; Hannah Schweikert 13; Graceanne Sevesind 8; Madysen Hoerner 4; Peyton Rhodes 3; LaKia Hill 2.

HAMILTON: Taryn Searle 11; Layne Kearns 10; Kylee Brackman 4; Brynnli Poulsen 2; Katelyn Dickemore 2; Maggie Ringer 1; Abby Johnson 1.

Class B

Shelby 60, Rocky Boy 33

Shelby;;16;9;14;21;—;60
Rocky Boy;;7;11;12;3;—;33

SHELBY: Maddison Underdal 23; Bailey Johnson 15; Brook Luly 12; Kendall Anderson 6; Brielle Aklestad 2; Rachel Hould 2.

ROCKY BOY: Angela Gopher 9; Sasha Coffee 6; Meiyah Sutherland 5; Ella Moore 3; Jayla Small 2; Jourdai Coffee 2; Jeralyn Parker 2; Kristen LaMere 2; Jaynah Gopher 2.

St. Labre 73, Baker 46

Baker;;6;9;10;21;—;46
St. Labre;;13;17;23;20;—;73

BAKER: Shelby Moore 10; Peyton Janeway 7; Harlee Graham 6; Emily Shumaker 6; Rilee Pettersen 3; Halle Burdick 3; Ashlyn Lutts 3; Macee Hadley 3; Mya Hadley 2; McKenna Griffith 2; Anika Ploeger 1.

ST. LABRE: Priscilla Flatmouth 24; Sweets Bear Comes Out 21; Madison Big Horn 10; Teegan Ewing 8; Natavia Brady 6; Rylee Foote 4.

Lame Deer 94, Red Lodge 56

Red Lodge;;11;19;15;11;—;56
Lame Deer;;22;33;17;22;—;94

RED LODGE: Lilly Fouts 19; Alice Fouts 12; Emma Evenson 7; Liddia Fontaine 6; Brayli Reimer 5; Bailey Binando 3; Isabelle Sager 3; Krista Hartman 1.

LAME DEER: MiShayne Bearchum 35; Iesha Eaglefeathers 20; Paris McLean 13; Madison Doney 11; Kyleah Blackwolf 9; April Killsnight 2; Davinia Osife 0.

Columbus 53, Three Forks 26

Columbus;;19;16;11;7;—;53
Three Forks;;4;0;4;18;—;26

COLUMBUS: Liz Lorash 14; Brooklyn Wyllie 12; Hannah Obert 7; Brenna Rouane 7; Trista Teeters 5; Molly Hamilton 5; Reed Johnson 3.

THREE FORKS: Peyton Page 5; Lily Jones 5; Breanna Bloch 4; Kendall Lynn 4; Ashlyn Swenson 3; Kinzee Howey 3; Keaton Lynn 2.

Harlem 62, Wolf Point 50

Harlem;;18;17;15;12;—;62
Wolf Point;;13;12;10;15;—;50

HARLEM: Kailee Henry 24; Taya Trottier 16; Kristyn Kittson 9; Aria Owens 7; Alaynee Hawley 4; L'Tia Lawrence 2.

WOLF POINT: Mya Fourstar 18; Tori Nyguard 10; J'Elle Garfield 10; Jaylee Azure 7; Josie Kolsted 3; Hamaynie Campbell 2.

Deer Lodge 47, Arlee 36

Choteau 42, Townsend 41

Arlee;;10;15;11;0;—;36
Deer Lodge;;3;20;14;10;—;47
Townsend;;3;12;14;12;—;41
Choteau;;8;21;5;8;—;42

ARLEE: Bolen Princess 15; Peyton Lammerding 14; Cheyenne Pablo 3; Nikki Ironshell 2; Halle Adams 2.

Class C

Westby-Grenora 48, Savage 37

Westby-Grenora;;12;10;9;17;—;48
Savage;;8;8;10;11;—;37

WESTBY-GRENORA: Jenna Rust 22; Elizabeth Field 14; Brynn Folvag 7; Emma Smart 3; Kiarra Brunelle 2.

SAVAGE: Haylie Conradsen 13; Teah Conradsen 10; Reghan Prevost 8; Alexia Papka 3; Taryn Hagler 3.

Absarokee 30, Shields Valley 25

Shields Valley;;4;6;11;4;—;25
Absarokee;;5;4;8;13;—;30

SHIELDS VALLEY: Tyler Deford 10; Haven Sager 5; Brooklin Baukol 4; Jacki Jenkins 4; Aspen Sanderson 2.

ABSAROKEE: Lexie Feddes 10; Breezy Williams 7; Haley Richarsen 4; Makenzie Walton 4; Kaiya Holmquist 3; Izzy Gurie 2.

Cascade 61, Sunburst 38

Cascade;;10;15;13;23;—;61
Sunburst;;6;10;11;11;—;38

CASCADE: Shelbie Jackson 24; Lexi Mortag 8; Maddison Wilson 8; Jessy Barger 8; Caybree Ludvigson 7; Emilie Crago 2; Grae Gould 2; Grace Satterwhite 2.

SUNBURST: Jeena Albarano 17; Claire Bucklin 8; Annika Furr 6; Bailey Postma 4; Laura Meyer 2; MacKaela Vento 1. 

Fort Benton 69, North Star 45

North Star;;4;15;11;15;—;45
Fort Benton;;17;21;13;18;—;69

NORTH STAR: Jade Wendland 14; Kenidee Wolery 13; Shayla Borlaug 10; Rainee Watson 4; Laynie Sattoriva 2; Kaytlyn Domire 2.

FORT BENTON: Aspen Giese 16; Megan Clark 16; McKenzie Clark 12; Maci Molinario 9; Cassie Nack 6; McKenna Hanford 5; Samantha Vielleux 3; Abby Clark 2.

Melstone 60, Ekalaka 56

Melstone;;4;25;13;18;—;60
Ekalaka;;15;16;8;17;—;56

MELSTONE: Draya Wacker 25; Kaigea Raskelley 16; Koye Rindal 13; Kayla Kombol 6.

EKALAKA: Heather LaBree 14; Heidi LaBree 11; Ella Owen 10; Kari Kittlemann 9; Hannah LaBree 6; Codi Melton 4; Kenzie Tooke 2.

Saco-Whitewater-Hinsdale 71, Brockton 18

Brockton;;5;4;5;4;—;18
Saco-Whitewater-Hinsdale;;25;20;14;12;—;71

BROCKTON: Hally Eder 8; Skye Hayes 5; Povee Youngman 2.

SACO-WHITEWATER-HINSDALE: Kaitlyn McColly 17; Kia Wasson 16; Jaycee Erickson 12; Jaydyn Erickson 6; Kelsee Cummings 6; Elise Strommen 4; Mattea McColly 4; Danika Soper 2; Zandora Longtree 2; Montaya Idler 2.

Richey-Lambert 49, Nashua 35

Richey-Lambert;;11;17;12;9;—;49
Nashua;;4;8;13;10;—;35

RICHEY-LAMBERT: Courtney Herman 22; Lauren Krenning 9; Alyssa Hill 8; Ella Robbins 4; Shawna Eggert 2.

Wibaux 61, Jordan 24

Jordan;;8;3;5;8;—;24
Wibaux;;10;17;17;17;—;61

JORDAN: Maggie Pluhar 6; Kreider Sophie 6; Ryan Rachel 4; Lindsay Lawrence 3; Brynn Ryan 2; Brenna Murnion 2; Jazmen Brown 1.

WIBAUX: Layni Schieffer 15; Marni Schieffer 15; Ceara Miske 11; Shantel Bertelsen 8; Annika Lunde 7; Madison Bakken 3; Zayda Grove 2.

Drummond 50, Alberton-Superior 32

Drummond;;18;10;10;12;—;50
Alberton-Superior;;11;7;9;5;—;32

DRUMMOND: Sydney Phillips 16; Hannah Bradshaw 10; Holly Hauptman 8; Rylee Hilmo 6; Jessie Struna 4; Deana Parke 4; Lizzy Perry 2.

ALBERTON-SUPERIOR: Sorren Reese 7; Isabella Pereira 7; Emmah Baughman 7; Taylor Haskins 6; Payton Milender 4; Zoe Kelsey 4; Cassie Green 4.

Darby 35, Lincoln 19

Lincoln;;2;8;2;7;—;19
Darby;;13;8;8;6;—;35

LINCOLN: Alexis Cannon 11; Alyvia Blotkamp 8.

DARBY: Amber Anderson 13; Kylie Schlapman 9; Gracie Lang 4; K. Goodwin 3; Kimber Schlapman 2; Makena Hawkinson 2; Annie Rennaker 2.

Seeley-Swan 65, Philipsburg 53

Seeley-Swan;;22;10;11;22;—;65
Philipsburg;;8;13;10;22;—;53

SEELEY-SWAN: Klaire Kovatch 19; Kara Good 10; Sarah Maughan 6; Bethany Hoag 6; Terra Bertsch 5; Aspen Conley 5; Emily Maughan 5; Trista Wendell 4; Kyla Conley 3; Danielle Sexton 1; K. Moore 1.

PHILIPSBURG: Rachel Ward 20; Asha Coming 14; Amelia Hill 12; Shelby Struna 3; Reese Pitcher 2; Audrey Radtke 1.

Park City 44, Roberts 39

Park City;;12;11;12;9;—;44
Roberts;;13;11;4;11;—;39

PARK CITY: Sydney Kluth 18; Hayley Story 11; Hannah Lowell 6; Isabelle Adams 6; Makayla Harper 2; Abby Hoffman 1.

ROBERTS: Hailey Croft 14; Emma DeVries 11; Kimberly Bear 6; Brighid Doll 4; Bentley Bertolino 2; Kenzie Pitts 2.

Plenty Coups 75, Reed Point-Rapelje 30

Plenty Coups;;24;10;20;21;—;75
Reed Point-Rapelje;;8;12;7;3;—;30

PLENTY COUPS: Sylvie Stewart 16; Serena Flat Lip 13; Catherine Monroy 13; Sephra Covers Up 11; Kodi Big Lake 10; Cecelia Stewart 4; Jaden Goes Ahead 4; Anonda Goes Ahead 2; Kyra Turns Plenty 2.

REED POINT-RAPELJE: Carlee Blodgett 11; Lily Herzog 6; Justice Albers 5; Ciara Fagone 4; Lily Knoll 2; Abby Knoll 2.

Scobey 58, Dodson 36

Scobey;;9;20;16;13;—;58
Dodson;;4;4;19;9;—;36

SCOBEY: Gracee Lekvold 27; Elli Linder 14; Ryleigh Backman 7; Kortney Nelson 6; Daisy Hersel 4.

DODSON: Christina Jaynes 11; Kataya Killeagle 10; Melony Fetter 7; Tiffany Cliff 4; Jean Jackson 2; Imagin Fox 2.

Box Elder 47, Chinook 25

Box Elder;;16;8;12;11;—;47
Chinook;;6;2;8;9;—;25

BOX ELDER: Sarah Pansion 16; Aysia Lamere 9; Breanna Bacon 9.

CHINOOK: Allison Powell 14; Lexi Pitkanen 4; Anna Terry 3; Jade Cecrle 3; Torin Cecrle 1.

Power 46, Valier 41

Valier;;7;10;10;14;—;41
Power;;10;11;13;12;—;46

VALIER: Erica Ramsey 9; Emma Valdez 8; Hannah St. Goddard 7; Hannah Monroe 6; Loni Orcutt 5; Amari Calfrobe 3; Kylie Christiaens 1; Madison Weickum 1; Kinley Kovatch 1.

POWER: Amara Bodkins 10; Sierra Sievers 10; Veronica Smelser 8; Hailey May 8; Kinsey May 6; Jersey Somerfeld 4.

Plentywood 51, Bainville 29

Bainville;;6;11;2;10;—;29
Plentywood;;18;16;9;8;—;51

Harlowton-Ryegate 57, Broadview-Lavina 18

Harlowton-Ryegate;;11;19;15;12;—;57
Broadview-Lavina;;5;7;4;2;—;18

BROADVIEW-LAVINA: Hailey Fiske 10; Kaytlyn Egge 3; Callie Beckett 3; Katie Hickson 2.

Broadus 42, Plevna 28

Broadus;;8;10;11;13;—;42
Plevna;;7;8;7;6;—;28

Hays-Lodgepole 63, Big Sandy 28

Big Sandy;;9;4;7;8;—;28
Hays-Lodgepole;;15;18;12;18;—;63

Northern Cheyenne 67, Terry 14

Terry;;1;0;6;7;—;14
Northern Cheyenne;;20;25;12;10;—;67

Ennis 44, Lone Peak 34

Lone Peak;;7;12;5;10;—;34
Ennis;;12;6;10;16;—;44

West Yellowstone 51, Gardiner 44

Gardiner;;11;9;12;12;—;44
West Yellowstone;;8;13;12;18;—;51

GARDINER: Sophia Darr 17; Alexis McDonald 11; Josie Thomas 8; Kyndra Long 7; Bailey Fuhrmann 1.

WEST YELLOWSTONE: Danna Ochoa 9.

Sign up for our high school sports newsletter

* I understand and agree that registration on or use of this site constitutes agreement to its user agreement and privacy policy.
Load comments