Eastern AA divisional

at Yegen, Billings

First round

Boys

Team scores: 1. Bozeman Gallatin 285, 2. Billings Senior 306, 3. Billings West 322, 4. Great Falls CMR 328, T5. Bozeman 331, T5. Billings Skyview 331, 7. Belgrade 334, 8. Great Falls 361.

Individuals: Justus Verge, Gallatin, 67; Eli Groshelle, CMR, 68, Jordan Verge, Gallatin, 72; Ramey Lloyd, Gallatin, 73; Stevie Voigt, Gallatin, 73; Logan Connolly, Skyview, 74; Tye Boone, Skyview, 75; Cade Wagner, Senior, 75; Treyden Haber, West, 76; Siam Wilailuck, Senior, 76; Reece Mayala, Senior, 76; Anthony Madison, Belgrade, 78; Tyler Brunner, Senior, 79; Connor Halligan, West, 81; Joseph Driscoll, Senior, 81; Jacob Brandon, Bozeman, 81; Croix Flohr, West, 82; Trenton Olson, Great Falls, 82; Nate Pailthorpe, Bozeman, 82;

Jacob Wassmer, West, 83; Brodie Falk, Belgrade, 83; Noah Hollenback, CMR, 83; Bryant Rivenbark, Bozeman, 84; Dylan Couture, Bozeman, 84; Mitchell Fogelsong, West, 85; Jaxson Hinshaw, Belgrade, 85; Fox Weymouth, CMR, 85; Michael Perkins, Great Falls, 86; Gavin Klein, Gallatin, 86; James Broderick, Bozeman, 87; Jacob Maroney, Belgrade, 88; Ridge Wohler, Skyview, 89; Carter Corn, CMR, 92; Dylan Rickman, Skyview, 93; Justin Garcia, Belgrade, 93; Carter Philipps, CMR, 94; Wyeth Hayes, Great Falls, 96; Luke Huber, Great Falls, 97; Josh Ebel, Skyview, 98; Tate Swanson, Great Falls, 100.

Girls

Team scores: 1. Bozeman 316, 2. Billings West 331, 3. Billings Skyview 332, 4. Billings Senior 336, 5. Bozeman Gallatin 339, 6. Great Falls CMR 401, 7. Belgrade 426.

Individuals: Sami Yates, Bozeman, 75; Cooper Knarr, Bozeman, 75; Meilyn Armstrong, Skyview, 77; Cierra Sundheim, Skyview, 77; Kadence Fischer, West, 78; Kenzie Walsh, Senior, 79; Halle Vandersloot, Gallatin, 80; Bella Johnson, West, 81; Sami Benson, Senior, 81; Annika Brocklebank, West, 82; Sara Priebe, Bozeman, 82; Addiley Lloyd, Gallatin, 83; Morgan Sunchild, Great Falls, 84; Franchi Ceartin, Bozeman, 84; Kelly Jones, Great Falls, 85; Lauren Mayala, Senior, 86; Kaitlyn Hensel, Skyview, 88; Zoie Ceartin, Gallatin, 88;

Ella Torsleff, Gallatin, 88; Megan Voegele, West, 90; Avery Fawcett, Senior, 90; Alex Miller, Skyview, 90; Barbara McGregor, West, 91; Elly Atkins Bozeman, 91; Kendra Thayer, CMR, 95; Alex Madsen, CMR, 97; Bryn Turnquist, Senior, 99; Ryann Walker, CMR, 99; Breanna Williams, Skyview, 101; Jordan Whitaker, Belgrade, 103; Leila Mamangnum, Belgrade, 105; Riley McHahon, Belgrade, 105; Tristan Zaremski, CMR, 110; Cassidy Levert, Gallatin, 112; Brynn Butler, Belgrade, 113; Isabella Corn, CMR, 118; Addison O'Neill, Great Falls, 123; Alyssa Lineback, Belgrade, 128.

Eastern A divisional

at Lake Hills, Billings

Boys

Team scores: 1. Billings Central 319, 2. Laurel 324, 3. Havre 359, 4. Livingston 360, 5. Lewistown 363, 6. Sidney 393, 7. Miles City 428, 8. East Helena 446, 9. Glendive 451.

Individuals: Carson Hackman, Laurel, 73; Nick Pasquarello, Central, 74; Malachi Stewart, Central, 79; Jake Henderson, Lewistown, 80; Ryder Lee, Miles City, 81; Landen Gradwohl, Laurel, 82; Reese Jensen, Central, 82; Trey Ewalt, Laurel, 83; Danyk Jacobsen, Livingston, 83; Conor Walsh, Central, 84; Caleb Spangler, Havre, 84; Elie Weisenberger, Laurel, 86; Liam Higgins, Livingston, 86; Matthew Hansen, Sidney, 88; Cade Ewalt, Laurel, 89; Caleb Chamblis, Havre, 89; Carter Wichman, Lewistown, 91; Josh Warp, Havre, 92; Bryce Hayes, Livingston, 92; Braden Kindopp, Sidney, 94; Theron Peterson, Havre, 94; Taven Coon, Glendive, 94; Kaden Harding, Miles City, 95; Fischer Brown, Lewistown, 96;

Truman Pierce, Lewistown, 96; Carson Barta, Lewistown, 97; Chance Marshall, Livingston, 99; Connor Brown, East Helena, 100; Tate Hazen, Sidney, 101; Will Tipton, Billings Central, 102; Kelton Simonson, East Helena, 102; Houston Dunn, Livingston, 103; Kale Reno, Havre, 104; Casey Rehbein, Sidney, 110; Justin Brewer, East Helena, 110; Tristan Jarvis, Glendive, 113; Logan Schumacker, Sidney, 114; Ben Noteboom, Hardin, 115; Keaton Shanks, Glendive, 116; Brady Kittelmann, Lockwood, 121; Brock Boyer, Hardin, 122; Nolan Wu, Miles City, 122; Hunter Moos, Glendive, 128; Logan Dighans, Miles City, 130; Caleb Schwen, East Helena, 134; Garrett Miller, Lockwood, 136; Tysan Tuck, East Helena, 140; Casey Sparks, Miles City, WD.

Girls

Team scores: 1. Laurel 334, 2. Sidney 395, 3. Livingston 408, 4. Havre 463, 5. Lewistown 465, 6. Miles City 479, 7. Billings Central 488, 8. Hardin 499.

Individuals: Hannah Adams, Laurel, 79; Haylee Adams, Laurel, 80; Karysn Swigart, Miles City, 85; Breana Jensen, Laurel, 85; Alivia Webinger, Laurel, 90; Karly Volk, Sidney, 95; Molly Coony, Laurel, 96; Sarah Karanjai, Sidney, 96; Ashlan Mortenson, Livingston, 99; Jessica Gubler, Livingston, 100; Kenzie Bender, Central, 101; Kiaralynn Wedinger, Lockwood, 101; Kara Allen, Livingston, 101; Jocelyn Staples, Havre, 102; Adriana Beyerle, Sidney, 102; Ella Norby, Sidney, 102; Emilee Iverson, Sidney, 107; Carlee Kato, Havre, 108; Elsa Cajune, Livingston, 108; Jori Haugen, Central, 109; Izzy Mecklenburg, Lewistown, 113; Mariah Fogle, Lewistown, 114; Anna Gremaux, Lewistown, 118;

Gianna Gutowski, East Helena, 118; Revonna Alamo, Hardin, 119; Gemma Sharples, Glendive, 119; BrookLynn Behl, Lewistown, 120; Cancence Blankenship, Miles City, 122; Erin Hafemann, Hardin, 123; Sylvie Miles Citykeon-Hanson, Havre, 125; Macie Flamm, Hardin, 126; Ramey Coon, Glendive, 126; Brynn Notbohm, Miles City, 127; Katharine Greenwood, Havre, 128; Lliana Milburn, Central, 129; Cyleigh Kelley, Lockwood, 129; Darby Wells, Hardin, 131; Lexy Breidenbach, Lewistown, 133; Olivia Pfeiffer, East Helena, 136; Aubrielle Grandpre, Livingston, 137; Abby Uffelman, Hardin, 143; Kendal Lange, Miles City, 145; Arrwyn Milburn, Central, 149; Shelby Davis, East Helena, 153; Addison Stinnett, Glendive, 170; Sophia Kirkpatrick, Havre, 180.

Load comments