Billings Skyview Small School #3

Girls

100: 1, Egan, Malea, Colstrip, 13.26. 2, Krehbiel, Leni, Melstone, 13.37. 3, Buyse, Riley, Shepherd, 13.71. 4, Blanchard, Aryn, Colstrip, 14.05. 5, Carroll, Ashley, Shepherd, 14.11. 6, Beddes, Abigail, Shepherd, 14.21.

200: 1, Egan, Malea, Colstrip, 28.09. 2, Ekness, Grace, Shepherd, 28.24. 3, Hofmann, Bailey, Shepherd, 29.33. 4, Blanchard, Aryn, Colstrip, 29.71. 5, Bends, Kadie, Colstrip, 29.90. 6, Smith, Leah, Billings Sky, 31.26.

400: 1, Krehbiel, Leni, Melstone, 1:02.99. 2, Buyse, Riley, Shepherd, 1:05.83. 3, Smith, Leah, Billings Sky, 1:10.81. 4, Burnham, Azalea, Billings Sky, 1:14.16. 5, Carroll, Ashley, Shepherd, 1:14.64. 6, Murdock, Ashlyn, Shepherd, 1:14.70.

800: 1, Stroop, Zoey, Colstrip, 2:45.06. 2, Thex, Jordan, Colstrip, 2:45.73. 3, Tranel, Madeline, Billings Sky, 2:47.47. 4, Takes Enemy, Laila, Hardin, 2:50.06. 5, Kombol, Kayla, Melstone, 2:50.19. 6, Bailey, Cassidy, Billings Sky, 3:04.89.

1,600: 1, Tranel, Madeline, Billings Sky, 6:05.07. 2, Kombol, Kayla, Melstone, 6:11.61. 3, Benjamin, Crystal, Billings Sky, 6:14.96. 4, Voigt, Jennica, Billings Sky, 6:28.54. 5, Kelly, Sophia, Shepherd, 6:41.33. 6, Fogle, Hailey, Shepherd, 6:46.06.

3,200: 1, Stroop, Zoey, Colstrip, 12:48.28. 2, Strait, Nevaeh, Hardin, 14:18.10. 3, Kelly, Sophia, Shepherd, 14:20.45. 4, Fogle, Hailey, Shepherd, 14:40.96. 5, Takes Enemy, Laila, Hardin, 14:52.40. 6, Deming, Rylee, Colstrip, 15:10.98.

100 hurdles: 1, Murdock, Tenley, Shepherd, 17.89. 2, Beddes, Abigail, Shepherd, 19.30. 3, Torno, Meryn, Billings Sky, 21.19. 4, Jasper, Yulena, Billings Sky, 23.73.

300 hurdles: None.

400 relay: 1, Shepherd 52.70.

1,600 relay: 1, Shepherd 4:25.71. 2, Colstrip 4:49.29. 3, Melstone 5:02.58.

High jump: None.

Pole vault: 1, Benjamin, Crystal, Billings Sky, 7-00. 2, Lowery, Shayla, Billings Sky, 5-06. 3, Eckart, Piper, Billings Sky, 5-00.

Long jump: 1, Ekness, Grace, Shepherd, 13-10. 2, Egan, Malea, Colstrip, 13-02.75. 3, Beddes, Abigail, Shepherd, 13-02. 4, Herman, Brooklyn, Hardin, 12-06.50. 5, Herman, Megan, Hardin, 12-03.50. 6, Murdock, Ashlyn, Shepherd, 12-03.

Triple jump: 1, Riksman, Finn, Melstone, 38-02. 2, Smith, Ramzie, Shepherd, 26-11. 3, Herman, Megan, Hardin, 26-01. 4, Murdock, Ashlyn, Shepherd, 25-04. 5, Herman, Brooklyn, Hardin, 22-11.

Shot put: 1, Whitedirt, Jamie, Colstrip, 39-11. 2, Rogers, Talen, Colstrip, 32-10. 3, Ekness, Faith, Shepherd, 30-10. 4, Kale, Lyndsey, Shepherd, 25-05.50. 5, Burnette, Brooke, Colstrip, 24-06. 6, Lowery, Shayla, Billings Sky, 24-04.

Discus: 1, Whitedirt, Jamie, Colstrip, 112-04. 2, Ekness, Faith, Shepherd, 108-03.50. 3, Rosman, Nova, Shepherd, 79-07. 4, Rogers, Talen, Colstrip, 77-07. 5, Franzel, Sage, Melstone, 72-09. 6, Kale, Lyndsey, Shepherd, 68-09.

Javelin: 1, Rosman, Nova, Shepherd, 104-00. 2, Blanchard, Aryn, Colstrip, 95-07. 3, Ferguson, Kailey, Shepherd, 93-04. 4, Ekness, Faith, Shepherd, 91-04. 5, Carroll, Ashley, Shepherd, 84-03. 6, Riksman, Finn, Melstone, 83-03.

Boys

100: 1, Schacht, Chase, Shepherd, 12.15. 2, Wilson, Caleb, Shepherd, 12.33. 3, Waldo, James, Billings Sky, 12.64. 4, Nydegger, Hayes, Shepherd, 12.70. 5, Qualls, Trent, Billings Sky, 12.72. 6, Wells, Miles, Hardin, 12.85.

200: 1, Schacht, Chase, Shepherd, 25.02. 2, Mark, Caleb, Hardin, 25.50. 3, Wilson, Caleb, Shepherd, 25.95. 4, Waldo, James, Billings Sky, 26.08. 5, Wells, Miles, Hardin, 26.37. 6, Three Irons, Josiah, Hardin, 26.99.

400: 1, MacGillivray, Jaydan, Shepherd, 54.20. 2, Burns, Rylin, Colstrip, 56.48. 3, Kutluk, Kerem, Melstone, 58.32. 4, Three Irons, Josiah, Hardin, 58.37. 5, Southworth, Kaden, Shepherd, 59.13. 6, Casterline, Tyce, Colstrip, 59.28.

800: 1, McTaggart, Shane, Colstrip, 2:18.00. 2, Means, Weston, Colstrip, 2:18.86. 3, Three Irons, Josiah, Hardin, 2:22.98. 4, Little Light, Keith, Hardin, 2:27.59. 5, Strait, Justin, Hardin, 2:33.62. 6, Mark, Toby, Hardin, 2:33.63.

1,600: 1, Budge, Gavin, Billings Sky, 4:45.76. 2, McTaggart, Shane, Colstrip, 5:06.99. 3, Wells, Chase, Hardin, 5:27.03. 4, Mark, Toby, Hardin, 5:27.31. 5, Spartz, Nikolas, Billings Sky, 5:28.94. 6, Southworth, Kaden, Shepherd, 5:31.74.

3,200: 1, Spartz, Nikolas, Billings Sky, 12:29.46. 2, Stensvad, Wiley, Melstone, 12:30.19. 3, Stene, Jon, Shepherd, 13:05.96. 4, Smith, Gavin, Melstone, 15:18.37. 5, Smith, Gage, Melstone, 16:32.00.

110 hurdles: 1, Stene, Samuel, Shepherd, 16.86. 2, Nydegger, Hayes, Shepherd, 20.00. 3, Detra, Beau, Billings Sky, 20.31. 4, Felchle, Bridger, Billings Sky, 20.57. 5, Dierenfield, nathan, Billings Sky, 21.41.

300 hurdles: 1, Stene, Samuel, Shepherd, 45.72. 2, Detra, Beau, Billings Sky, 47.93. 3, Thurston, Colby, Melstone, 51.41. 4, Felchle, Bridger, Billings Sky, 52.45. 5, Dierenfield, nathan, Billings Sky, 52.59.

400 relay: 1, Shepherd 48.77. 2, Hardin 49.66. 3, Colstrip 50.87. 4, Melstone 51.63.

1,600 relay: 1, Hardin 3:53.22. 2, Shepherd 3:54.63. 3, Colstrip 4:01.70. 4, Billings Skyview 4:16.25.

High jump: 1, Means, Weston, Colstrip, 5-08. 2, Kombol, Tyler, Melstone, 5-06. 2, Thurston, Colby, Melstone, 5-06. 4, MacGillivray, Jaydan, Shepherd, 5-02.

Pole vault: 1, Barthuly, Beau, Billings Sky, 9-06. 1, Bushman, Dallin, Billings Sky, 9-06. 3, Jasper, David, Billings Sky, 8-06. 3, Sherner, Hunter, Billings Sky, 8-06.

Long jump: 1, Schacht, Chase, Shepherd, 18-00.50. 2, Nydegger, Hayes, Shepherd, 17-00.50. 3, Three Irons, Josiah, Hardin, 16-04. 4, Bjaervall, Pontus, Billings Sky, 16-01.50. 5, Wells, Miles, Hardin, 15-01.50. 6, Wald, Ryder, Billings Sky, 14-11.50.

Triple jump: 1, Headlee, Trestyn, Billings Sky, 32-05.50. 2, Stensvad, Wiley, Melstone, 32-00. 3, Smith, Gavin, Melstone, 30-00. 4, Wald, Ryder, Billings Sky, 29-07.50.

Shot put: 1, Richardson, Aaron, Shepherd, 42-05. 2, Mord, D'Wayne, Shepherd, 38-08.50. 3, Kombol, Tyler, Melstone, 36-08. 4, McCALLY, Lane, Shepherd, 35-08.50. 5, Anderson, Renzy, Colstrip, 35-03. 6, Plainfeather, Raefield, Billings Sky, 32-08.

Discus: 1, McCally, Lane, Shepherd, 96-00. 2, Bjaervall, Pontus, Billings Sky, 91-00. 3, Mord, D'Wayne, Shepherd, 90-04. 4, Heiman, Bob, Colstrip, 84-11. 5, Smith, Gage, Melstone, 84-03. 6, Mark, Caleb, Hardin, 83-05.

Javelin: 1, Mord, D'Wayne, Shepherd, 121-04. 2, Richardson, Aaron, Shepherd, 121-01. 3, Kutluk, Kerem, Melstone, 112-08. 4, Kombol, Tyler, Melstone, 111-00. 5, Allison, Perry, Colstrip, 105-05. 6, Heiman, Bob, Colstrip, 100-06.

Billings West Small School #3

Girls

100: 1, Chase, Chantel, Huntley Proj, 13.50. 2, Ban, Kirra, Huntley Proj, 13.95. 3, Lockie, Brynn, Billings Cen, 14.05. 4, Derbyshire, Abby, Billings Cen, 14.10. 5, Marvin, Zoe, Billings Wes, 14.45. 6, Wandle, Brynn, Huntley Proj, 14.46.

200: 1, Chase, Chantel, Huntley Proj, 27.52. 2, Bohl, Sophia, Billings Cen, 28.31. 3, Bloyder, Ela, Billings Wes, 28.37. 4, Derbyshire, Abby, Billings Cen, 29.19. 5, Lile, Natalie, Huntley Proj, 29.93. 6, Marvin, Zoe, Billings Wes, 29.95.

400: 1, Chirrick, Taylee, Billings Wes, 1:01.34. 2, Lile, Natalie, Huntley Proj, 1:06.35. 3, Pohle, Alyssa, Billings Wes, 1:08.10. 4, Early, Alyson, Billings Cen, 1:08.11. 5, Hadley, Hannah, Billings Cen, 1:08.52. 6, Arnett, Kialee, Billings Wes, 1:11.66.

800: 1, Kuntz, Margot, Red Lodge, 2:45.82. 2, Early, Alyson, Billings Cen, 2:47.83. 3, Donally, Gretchen, Huntley Proj, 2:50.26. 4, Williams, Lexi, Red Lodge, 2:52.27. 5, Moore, Aya, Red Lodge, 2:53.06. 6, Lang, Hannah, Billings Wes, 2:58.17. 

1,600: 1, Colebank, Isabella, Billings Wes, 6:01.20. 2, Kuntz, Margot, Red Lodge, 6:13.89. 3, Moore, Aya, Red Lodge, 6:17.62. 4, Shenk, Alison, Billings Wes, 6:17.70. 5, Williams, Lexi, Red Lodge, 6:25.98. 6, Brandon, Brianna, Billings Cen, 6:32.84.

3,200: 1, Colebank, Isabella, Billings Wes, 13:36.45.

100 hurdles: 1, Murphy, Macee, Huntley Proj, 16.37. 2, Evenson, Emma, Red Lodge, 16.99. 3, Lindeen, Delayne, Huntley Proj, 17.89. 4, Lawrence, Jordan, Billings Wes, 18.82. 5, Quenzer, Shaylee, Red Lodge, 19.26. 6, Middleton, Rebecca, Huntley Proj, 19.68. 

300 hurdles: 1, Murphy, Macee, Huntley Proj, 50.58. 2, Middleton, Rebecca, Huntley Proj, 52.57. 3, Quenzer, Shaylee, Red Lodge, 54.14. 4, Lindeen, Delayne, Huntley Proj, 54.67. 5, Evans, Dominique, Billings Cen, 57.96. 6, Christman, Hannah, Huntley Proj, 59.97. 

400 relay: 1, Huntley Project 'A' 51.40. 2, Huntley Project 'B' 54.85. 3, Huntley Project 'C' 57.85. 4, Billings Central Catholic 'A' (Bohl, Sophia 12, Molvig, Molly 12, Wahl, Kellan 12, Lockie, Brynn 10), 1:02.29.

1,600 relay: 1, Billings Central Catholic 'A' (Bohl, Sophia 12, Molvig, Molly 12, Derbyshire, Abby 10, Wahl, Kellan 12), 4:24.05. 2, Huntley Project 'A' 4:28.33. 3, Red Lodge 'A' 4:50.02.

High jump: 1, Lawrence, Jordan, Billings Wes, 4-06. 1, Evans, Dominique, Billings Cen, 4-06. 3, Quenzer, Shaylee, Red Lodge, 4-04. 3, Rice, Ava, Billings Wes, 4-04.

Pole vault: 1, Dvorak, Alexis, Billings Wes, J8-06. 2, Lindeen, Delayne, Huntley Proj, J8-06. 3, Long, Austin, Billings Wes, J8-00. 4, Christman, Hannah, Huntley Proj, J8-00. 5, Evenson, Emma, Red Lodge, J8-00. 6, Stott, Bailey, Huntley Proj, 7-00. 6, Murphy, Laci, Billings Wes, J7-00.

Long jump: 1, Frideres, Lauryn, Billings Wes, 17-01.25. 2, Wahl, Kellan, Billings Cen, 16-08.25. 3, Murphy, Macee, Huntley Proj, 16-02.25. 4, Molvig, Molly, Billings Cen, 15-10.25. 5, Jeter, Caroline, Billings Wes, 15-01.50. 6, Chase, Chantel, Huntley Proj, 13-09.25. 

Triple jump: 1, Twitchell, McKenzie, Huntley Proj, 31-00.75. 2, Fiske, Hailey, Broadview-La, 29-02.25. 3, Kuntz, Margot, Red Lodge, 29-01.25.

Shot put: 1, Cooper, Hannah, Huntley Proj, 35-09. 2, Hillis, Maggie, Billings Wes, 32-06. 3, Jones, Brooke, Billings Wes, 30-09. 4, McClenning, Brooke, Huntley Proj, 30-03. 5, Fiske, Hailey, Broadview-La, 26-06. 6, Charlton, Sydni, Huntley Proj, 26-04. 

Discus: 1, Sedgwick, Tristen, Huntley Proj, 130-03. 2, McClenning, Brooke, Huntley Proj, 118-02. 3, Jones, Brooke, Billings Wes, 96-11. 4, Ellis, Kendell, Billings Wes, 91-01. 5, Hillis, Maggie, Billings Wes, 86-05. 6, Frank, Kitrie, Red Lodge, 84-04. 

Javelin: 1, Frank, Kitrie, Red Lodge, 113-06. 2, Cooper, Hannah, Huntley Proj, 112-03. 3, Hasler, Josie, Huntley Proj, 104-02. 4, Peterson, Greta, Huntley Proj, 93-08. 5, Lorash, Birkley, Billings Wes, 93-03. 5, LaForest, Jordan, Huntley Proj, 93-03. 

Boys

100: 1, Buchanan, Stanley, Huntley Proj, 11.45. 2, Jetmore, Jay, Red Lodge, 11.59. 3, Boyd, Kade, Billings Cen, 11.70. 4, Ridley, Traven, Billings Wes, 11.87. 5, Cantu, Colby, Huntley Proj, 11.91. 6, DeVries, Ryan, Billings Wes, 11.93. 

200: 1, Jetmore, Jay, Red Lodge, 23.78. 2, Boyd, Kade, Billings Cen, 23.88. 3, Lantis, Aiden, Billings Wes, 24.23. 4, Ulrichs, AJ, Billings Cen, 24.27. 5, Cantu, Colby, Huntley Proj, 24.56. 6, Reimers, Samuel, Billings Wes, 24.65

400: 1, Burns, Mitchell, Huntley Proj, 53.31. 2, Kotter, Aiden, Billings Wes, 54.42. 3, Sheldon, Brady, Billings Wes, 54.60. 4, Graves, Kevin, Huntley Proj, 54.91. 5, Medlock, Jaymn, Billings Wes, 55.08. 6, Biergrohslien, Luke, Billings Wes, 56.73.

800: 1, Graves, Kevin, Huntley Proj, 2:04.49. 2, Karpstein, Lee, Broadview-La, 2:14.21. 3, Nelson, Alex, Huntley Proj, 2:15.24. 4, Quick, Elijah, Red Lodge, 2:19.42. 5, McClintock, Kellen, Billings Cen, 2:19.70. 6, Ackerman, Anthony, Billings Cen, 2:27.59. 

1,600: 1, Nelson, Alex, Huntley Proj, 4:53.22. 2, Quick, Elijah, Red Lodge, 5:03.45. 3, Karpstein, Lee, Broadview-La, 5:14.87. 4, Dervishian, Jordan, Billings Wes, 5:22.24. 5, Ackerman, Anthony, Billings Cen, 5:25.28. 6, Burmeister, Jacob, Billings Cen, 5:33.38.

3,200: 1, Kay, Christian, Billings Cen, 12:24.19. 2, Hogan, TJ, Billings Wes, 14:02.13.

110 hurdles: 1, Bouchard, Noah, Huntley Proj, 14.80. 2, DeVries, Ryan, Billings Wes, 15.46. 3, Demars, Joel, Billings Wes, 16.05. 4, Quenzer, Skyler, Red Lodge, 16.83. 5, Fogelsong, Mitchell, Billings Wes, 17.68. 6, Lindeen, Dawson, Huntley Proj, 18.49. 

300 hurdles: 1, Lindeen, Dawson, Huntley Proj, 43.53. 2, Sullivan, Jacob, Billings Wes, 44.47. 3, Quenzer, Skyler, Red Lodge, 44.98. 4, Fogelsong, Mitchell, Billings Wes, 45.15. 5, Tuszynski, Hank, Broadview-La, 47.13. 6, Heger, Rusty, Billings Cen, 50.21.

400 relay: 1, Huntley Project 'A' 44.76. 2, Billings Central Catholic 'A' (Damjanovich, Derek 12, Oven, Clay 10, Boyd, Kade 10, Hayden, Michael 12), 45.10. 3, Red Lodge 'A' 46.46. 4, Broadview-Lavina 'A' 49.40.

1,600 relay: 1, Huntley Project 'A' 3:36.28. 2, Billings Central Catholic 'A' (Hayden, Michael 12, Oven, Clay 10, Balkenbush, Adam 9, Boyd, Kade 10), 3:39.87. 3, Red Lodge 'A' 3:40.01.

High jump: 1, Damjanovich, Derek, Billings Cen, 6-00. 2, Robinson, Jaiden, Red Lodge, 5-08. 3, Ulrichs, AJ, Billings Cen, 5-06. 4, Oven, Clay, Billings Cen, 5-04. 5, Messer, Collin, Billings Cen, 5-02. 5, Fogelsong, Mitchell, Billings Wes, 5-02.

Pole vault: 1, Jacobsen, Spencer, Red Lodge, J13-00. 2, Donally, Luke, Huntley Proj, J12-00. 3, Jetmore, Jay, Red Lodge, J10-06. 4, Lindeen, Dawson, Huntley Proj, J10-06. 5, Winkler, Evan, Billings Wes, J9-06. 5, Perre, Titoun, Billings Wes, J9-06. 6, Reimers, Jacob, Billings Wes, J8-06. 6, Tomlin, Landen, Red Lodge, J8-06

Long jump: 1, Oven, Clay, Billings Cen, 20-09. 2, Bouchard, Noah, Huntley Proj, 20-05. 3, Ridley, Traven, Billings Wes, 20-00. 4, Medlock, Jaymn, Billings Wes, 19-02.50. 5, Cantu, Colby, Huntley Proj, 19-02. 6, Reynolds, Owen, Red Lodge, 18-10

Triple jump: 1, Reynolds, Owen, Red Lodge, 40-05. 2, Hayden, Michael, Billings Cen, 39-03. 3, Lindeen, Wylee, Huntley Proj, 37-00.75. 4, Hadley, Travis, Billings Cen, 34-10. 5, Thomas, Jeffery, Huntley Proj, 34-09. 6, Sanguins, William, Broadview-La, 33-10.50. 

Shot put: 1, Buchanan, Stanley, Huntley Proj, 47-07. 2, Smith, Brady, Billings Cen, 43-09. 3, Anderson, Jacob, Billings Wes, 43-06. 4, Mann, Corby, Red Lodge, 43-01. 5, Ping, Brock, Billings Cen, 41-04. 6, Hillis, Kane, Billings Wes, 39-06. 

Discus: 1, Anderson, Jacob, Billings Wes, 147-03. 2, Tucker, Jaxon, Billings Wes, 132-06. 3, Mann, Corby, Red Lodge, 131-01. 4, Buchanan, Stanley, Huntley Proj, 125-00. 5, Sanguins, William, Broadview-La, 117-05. 6, Garcia, Christopher, Billings Wes, 109-02. 

Javelin: 1, Bouchard, Noah, Huntley Proj, 148-06. 2, Geck, Brandon, Huntley Proj, 143-06. 3, Garcia, Christopher, Billings Wes, 129-11. 4, Hernandez, Jordan, Huntley Proj, 127-07. 5, Wegner, Reece, Billings Wes, 121-05. 6, Hofer, Sheldon, Huntley Proj, 119-09. 

Cal Wearley Memorial

at Havre

Girls

Team scores: Fort Benton 75, Malta 59, Havre 57, Saco 46, Belt 33, Great Falls CC 32, Chinook 30, Fairfield 29, North Star 25, Cascade 18, Harlem 17, Sunburst 14, Geraldine 14, Turner 12, Denton-Geyser-Stanford 12, Tri-City 12, Cut Bank 10, Big Sandy 10, Roy-Winifred 10, Centerville 9, Chester-Joplin-Inverness 2, Augusta 0, Box Elder 0, Dodson 0, Heart Butte 0.

100: 1, Hampton, Kennedy, Havre, 13.4. 2, O'Learry, Tamera, Havre, 13.5. 3, Anderson, Mari, Great Falls, 13.5. 4, Brown, Josie, Saco, J13.6. 5, Reed, Kara, Denton-Geyse, J13.6. 6, Smith, Erica, Malta, 13.6.

200: 1, Waid, Loy, Havre, 27.6. 2, Reed, Kara, Denton-Geyse, 28.2. 3, Anderson, Mari, Great Falls, 28.3. 4, Kunze, Allison, Malta, 28.6. 5, Wagoner, Eva, Big Sandy, 28.8. 6, Auck, Dakota, Hobson-Moore, 28.9.

400: 1, Sattoriva, Laynie, North Star, 1:02.8. 2, Neibauer, Hallie, Chinook, 1:03.6. 3, Johnson, Kaitlyn, Harlem, 1:07.4. 4, Meyerhoff, Kallie, Centerville, 1:08.2. 5, Pitcher, Avery, Fairfield, 1:08.5. 6, Worrall, Jaycee, Big Sandy, 1:08.8.

800: 1, Geise, Aspen, Fort Benton, 2:29.0. 2, Sattoriva, Laynie, North Star, 2:30.3. 3, Erickson, Teagan, Saco, 2:36.0. 4, Trottier, Taya, Harlem, 2:36.7. 5, Erickson, Jaycee, Saco, 2:37.5. 6, Carroll, Preslee, Cascade, 2:38.8.

1,600: 1, Paulson, Lindsey, Belt, 5:27.0. 2, Terry, Anna, Chinook, 6:02.7. 3, Trottier, Taya, Harlem, 6:04.9. 4, Krass, Shyan, Turner, 6:16.9. 5, Johnson, Alexa, Fairfield, 6:18.9. 6, Haslem, Hannah, Havre, 6:19.9.

3,200: 1, Terry, Anna, Chinook, 13:12.7. 2, Nau, Nikki, North Toole, 13:49.1. 3, Holland, Brooke, North Toole, 14:16.3. 4, Hickey, Elizabeth, Hobson-Moore, 15:51.6. 5, Hoerner, Haley, Belt, 15:58.7. 6, Johnson, Aubrey, Belt, 16:17.3.

100 hurdles: 1, Clark, Abby, Fort Benton, 17.1. 2, Maddox, Cheyenne, Fairfield, 17.1. 3, Jarvis, Kyanna, Havre, 17.4. 4, Gillen, Emma, Havre, 17.4. 5, Wallace, Allie, Fort Benton, 17.5. 6, Wagoner, Eva, Big Sandy, 17.5.

300 hurdles: 1, Clark, Abby, Fort Benton, 48.7. 2, Filius, Sadie, Havre, 49.2. 3, Wagoner, Eva, Big Sandy, 50.7. 4, Wallace, Allie, Fort Benton, 50.8. 5, Reed, Kara, Denton-Geyse, 52.3. 6, Johnson, Kaitlyn, Harlem, 52.3.

400 relay: 1, Havre 52.4. 2, Fort Benton 54.3. 3, Fairfield 55.6. 4, Great Falls Central Catholic 55.8. 5, Cut Bank 57.0. 6, Centerville 57.0.

1,600 relay: 1, Cascade 4:41.2. 2, Cut Bank 4:43.7. 3, Fairfield 4:52.0. 4, Centerville 4:55.4. 5, Cascade 5:09.6.

High jump: 1, Erickson, Teagan, Saco, 5-04. 2, Lamb, Justine, Malta, 5-02. 3, Anderson, Mari, Great Falls, 4-10. 4, Ophus, Laynee, Malta, J4-08. 5, Grigsby, Shaylee, Fairfield, J4-08. 6, Clark, Abby, Fort Benton, J4-08.

Pole vault: 1, Erickson, Jaycee, Saco, 9-06. 2, Sattoriva, Laynie, North Star, 8-00. 2, Auck, Dakota, Hobson-Moore, 8-00. 4, Ludvigson, Caybree, Cascade, 7-00. 5, Wilson, Jasmine, Fort Benton, J6-06. 6, Gibson, Dakota, Fairfield, J6-06.

Long jump: 1, Geise, Aspen, Fort Benton, 17-02.25. 2, Erickson, Teagan, Saco, 16-06.50. 3, Clark, Abby, Fort Benton, 16-00.50. 4, Smith, Erica, Malta, 15-09. 5, Anderson, Mari, Great Falls, 15-03.75. 6, Kunze, Allison, Malta, 15-02.75.

Triple jump: 1, Smith, Erica, Malta, 33-03.50. 2, Kunze, Allison, Malta, 31-10.25. 3, Erickson, Jaycee, Saco, 31-10. 4, Franczyk, Samantha, Great Falls, 31-09.75. 5, Williamson, Madison, Malta, 31-09.50. 6, Bake, Kyler, Fairfield, 31-08.50.

Shot put: 1, Gliko, Raily, Belt, 33-11. 2, Molinaro, Maci, Fort Benton, 33-03.50. 3, Siewing, Tia, Malta, J33-00. 4, Hamilton, Kinley, Chinook, J33-00. 5, Rowland, Azzia, Geraldine, 32-04. 6, Lamb, Justine, Malta, 31-09.50.

Discus: 1, Lords, Ahmia, Belt, 115-01. 2, Krass, Shyan, Turner, 101-00. 3, Rowland, Azzia, Geraldine, 97-01. 4, Baker, Audrey, Great Falls, 96-02.50. 5, Lefdahl, Skylie, Malta, 95-04. 6, Faldinski, Lindsey, Cascade, 93-10.50.

Boys

Team scores: Fort Benton 124.5, Belt 84, Cut Bank 64, Fairfield 60, Havre 37, Malta 35, Tri-City 21, Chester-Joplin-Inverness 18.5, Chinook 18, Cascade 16, Big Sandy 15, North Star 9, Harlem 9, Roy-Winifred 6, Denton-Geyser-Stanford 6, Rocky Boy 4, Augusta 0, Box Elder 0, Centerville 0, Dodson 0, Great Falls CC 0, Heart Butte 0, Highwood 0, Sunburst 0, Saco 0.

100: 1, Ullery, William, Fort Benton, 11.4. 2, Evans, Kaimen, Belt, 11.7. 3, Barcus, Brock, Cut Bank, 11.8. 4, Rasmussen, Andrew, Harlem, 11.8. 5, Neideregger, Toby, Chinook, 11.8. 6, Harmon, Kyle, Chester-Jopl, 11.8.

200: 1, Ullery, William, Fort Benton, 23.2. 2, Mills, Gavin, Fairfield, 23.9. 3, Diekhans, Hayden, Fort Benton, 24.0. 4, Evans, Kaimen, Belt, 24.2. 5, Fetter, Brenden, Chinook, 24.2. 6, Swanz, Jackson, Hobson-Moore, 24.4.

400: 1, Mills, Gavin, Fairfield, 54.9. 2, Murray, Conor, Fairfield, 55.0. 3, Arganbright, Landis, Fort Benton, 56.1. 4, Darrington, Kyle, Malta, 56.7. 5, Vogl, Bridger, Belt, 56.8. 6, Hjartarson, Jacob, Cut Bank, 57.1.

800: 1, McDaniel, Aidan, Belt, 2:03.9. 2, Young, Dylan, Havre, 2:08.7. 3, Bird, Devin, Fort Benton, 2:09.3. 4, Awtrey, Hunter, Havre, 2:10.0. 5, Hjartarson, Jacob, Cut Bank, 2:10.4. 6, Henry, Brody, Havre, 2:13.0.

1,600: 1, Young, Dylan, Havre, 4:59.8. 2, Jassen, Clayton, Belt, 5:01.9. 3, Jassen, Asa, Belt, 5:01.9. 4, Howell, Colter, Denton-Geyse, 5:03.4. 5, Tomac, Caleb, Havre, 5:03.7. 6, Sargent, Jaden, North Star, 5:08.3.

3,200: 1, Jassen, Asa, Belt, 11:06.6. 2, Sargent, Jaden, North Star, 11:17.2. 3, Jassen, Clayton, Belt, 11:18.4. 4, Hepfner, Cole, Belt, 11:26.7. 5, Giles, Jacob, Fort Benton, 11:35.5. 6, Lawrence, Daniel, Harlem, 12:02.8.

110 hurdles: 1, Swanz, Jackson, Hobson-Moore, 17.8. 2, Faith, Daniel, Fairfield, 18.3. 3, Kammerzell, Bryce, Chester-Jopl, 18.7. 4, Colliflower, Kellen, Rocky Boy, 18.8. 5, Shepard, JD, Belt, 19.2. 6, Hastings, Preston, Cascade, 19.8.

300 hurdles: 1, Swanz, Jackson, Hobson-Moore, 44.8. 2, Brown, Kayson, Fairfield, 45.0. 3, Kammerzell, Bryce, Chester-Jopl, 45.1. 4, Gannon, Henry, Cut Bank, 45.8. 5, Taylor, Cooper, Big Sandy, 46.4. 6, Hastings, Preston, Cascade, 46.5.

400 relay: 1, Fort Benton 45.2. 2, Cut Bank 46.2. 3, Belt 46.4. 4, Chinook 46.5. 5, Fairfield 46.8. 6, Malta 47.8.

1,600 relay: 1, Fort Benton 3:46.2. 2, Cut Bank 3:49.0. 3, Havre 3:50.7. 4, Belt 3:50.9. 5, Cascade 3:55.9. 6, Fairfield 3:57.3.

High jump: 1, Neideregger, Toby, Chinook, J6-02. 2, Seewald, Bauer, Cut Bank, J6-02. 3, Mortag, Reese, Cascade, 6-00. 4, Marais, Nick, Fort Benton, 5-10. 5, Brown, Kayson, Fairfield, J5-06. 6, Murray, Conor, Fairfield, J5-06.

Pole vault: 1, Thompson, Jace, Fort Benton, J11-06. 2, Seewald, Brant, Cut Bank, J11-06. 3, Lane, Tim, Fort Benton, J10-00. 4, Cole, Ryder, Chester-Jopl, J10-00. 5, Grammar, Adam, Chester-Jopl, 9-06. 5, Axtman, Morgan, Fort Benton, 9-06.

Long jump: 1, Marais, Nick, Fort Benton, 22-04.50. 2, Seewald, Bauer, Cut Bank, 20-06. 3, Diekhans, Hayden, Fort Benton, 20-03. 4, Thompson, Jace, Fort Benton, 19-10.50. 5, Mills, Gavin, Fairfield, 19-05. 6, Ullery, William, Fort Benton, 19-03.50.

Triple jump: 1, Seewald, Bauer, Cut Bank, 40-10.50. 2, Vogl, Bridger, Belt, 40-04. 3, Sekuterski, Caiden, Cascade, 38-07.50. 4, Stanley, Amari, Harlem, 37-05.50. 5, Vincent, Kain, Denton-Geyse, 36-11.50. 6, Peterson, Skyler, Cut Bank, 36-07.

Shot put: 1, Salsbery, Cash, Malta, 45-01. 2, Bouma, Kolter, Fairfield, 43-00. 3, Johnson, Nathan, Roy-Winifred, J43-00. 4, Byle, Dane, Fort Benton, 40-11. 5, Strutz, Kade, Big Sandy, 40-07. 6, Pitman, David, Malta, 40-06.

Discus: 1, Salsbery, Cash, Malta, 148-03. 2, Byle, Dane, Fort Benton, 146-02. 3, Strutz, Kade, Big Sandy, 132-06. 4, Black, Memphis, Belt, 128-05. 5, Hennes, TJ, Belt, 127-09. 6, Pitman, David, Malta, 127-03.

Javelin: 1, Ball, Colter, Fort Benton, 155-08. 2, Williamson, Rex, Malta, 141-11. 3, Winchell, Bradyn, Havre, 141-08. 4, Proulx, Parker, Big Sandy, 139-08. 5, Flores, Kaelob, Fairfield, 138-07. 6, Snapp, Wylee, Big Sandy, 132-06.

Unified events

Unified 100: 1, Leitheiser, James, Belt, 15.66. 2, Huhn, Ava, Fairfield, 24.99. 3, Lords, Madisyn, Belt, 26.62. 4, Lockridge, Makayla, North Star, 27.15. 5, Huhn, Molly, Fairfield, 28.16. 6, Dubois, Alyssa, Box Elder, 34.54.

Unified Long jump: 1, Huhn, Ava, Fairfield, 6-11. 2, Huhn, Molly, Fairfield, 5-0. 3, Lockridge, Makayla, North Star, 4-2. 4, Lords, Madisyn, Belt, 3-0.

Unified 400 relay: 1, Belt 1:12.44. 2, Fairfield 1:22.0. 3, Box Elder/North Star 1:38.4.

Load comments