Class A Coaches Poll

Teams: Sidney, Lewistown, Havre, Miles City, Frenchtown, Glendive, Columbia Falls, Polson, Laurel, Hamilton.

Individuals

103: Landon Stewert, Frenchtown; Owen Lonski, Sidney; Noah Michaelson, Laurel; Andrew Caramondy, Hamilton; Damen McCord, Lewistown; Chris Hall, Browning.

113: Zander Dean, Sidney; Mick Chagnon, Havre; Eli Warner, Frenchtown; Justin Windaver, Columbia Falls; Braxton Scheler, Miles City; Ivan Lee, Laurel.

120: Walter Dyer, Frenchtown; Kaiden Cline, Sidney; Riley Pleninger, Havre; Noah Huffacherz, Dillon; Kaynon Stoker, Corvallis: Maysen Cowell, Polson.

126: Cooper Birdwell, Lewistown; Jake Bibler, Frenchtown; Cameron Pleninger, Havre; Jordan Darby, Sidney; Kedrick Baker, Polson; Jason Davis, Corvallis.

132: Everett Jensen, Sidney; Zane Schroeder, Frenchtown; James Wissenbach, Corvallis; Caleb Cheff, Ronan; Quinen Compos, Browning; Kellen Norman, Polson.

138: Cade Gubler, Livingston; Damian Leidholt, Miles City; Kolton Reid, Sidney; Dakota Flannery, Whitefish; Keagan Campbell, Laurel; John Warner, Frenchtown.

145: Aden Graves, Sidney; Tristen Davis, Corvallis; Kaide Campbell, Miles City; Keagan Thompson, Laurel; Smokey Stoker, Frenchtown; Alex Kober, Livingston.

152: Connor Harris, Havre; Kade Graves, Sidney; Bridger Willings, Hamilton; Adin Gibson, Livingston; Lucas Thacker, Columbia Falls; Cody Todd, Billings Central.

160: Dylan Lutz, Sidney; Orion Thivierge, Havre; Duan Otto II, Lewistown; Cody Crace, Libby; Logan Adler, Polson; Jacoby Mattern, Glendive.

170: Cooper Hoffman, Dillon; Nelson Crisafulli, Glendive; Keaton Potter, Lewistown; Josh Bartram, Columbia Falls; Connor Schwend, Hardin; Daniel Collins Bishop, Ronan.

182: Riley Waters, Sidney; Cameron Younger, Laurel; Canyon Shope, Frenchtown; Charley Bullcalf, Browning; DJ Laycock, Columbia Falls; Donald Maurer, Laurel.

205: Jett Jones, Sidney; Tate Jones, Frenchtown; Landon Farrar, Lewistown; Cadagen Wheat, Hamilton; Aaron O'Roahe, Polson; Preston Hales, Dillon.

285: Tyler Harms, Miles City; Brodey Skogan, Sidney; Brian Sweeny, Whitefish; Tommy Phelps, Columbia Falls; Bo Hakert, Billings Central; Ayden Williamson, Libby.

Sign up for our high school sports newsletter

* I understand and agree that registration on or use of this site constitutes agreement to its user agreement and privacy policy.
Load comments